GÜN
SAAT
DAKİKA
SANİYE
| Milliyet

DR. TRAWİNSKİ TURNUVASI’NIN ARDINDAN

10 yıl önce Sakarya depreminde kaybettiğimiz, Türk tekerlekli sandalye basketboluna büyük katkılarda bulunan Dr. Trawinski anısına düzenlenen V.Uluslararası Dr. Trawinski Turnuvası geçtiğimiz pazar günü yapılan finalle sona erdi.

Final maçında Almanya ile Türkiye karşı karşıya geldiler ve Almanya, Milli Takımımızı 84-52 yendi. Oysa finalden 3 gün evvel yapılan grup maçında Türkiye, Almanya’ya sadece 1 sayı farkla 55-54 yenilmişti. Alman Engelli Spor Federasyonu’nun 1948, ülkemizdeki Engelliler Spor Federasyonu’nun ise 1990 yılında kurulduğunu düşünürsek, sonuç yine de gençlerimizin başarısı olarak görülmelidir. Ancak 3 gün içinde 1 sayı farktan sonra 28 sayı farkla yenilmek genellikle Türk sporcusunun istikrarsızlığını göstermektedir. Çalışma ile elde edilebilecek bu özelliklerin Milli Takıma kazandırılması Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu’nun görevidir. Umudumuz şu günlerde Adana’da devam eden Avrupa Şampiyonası’nda Milli Takımımızın başarıya ulaşması. Teşekkürler Final günü bandosunu göndererek izleyenlere renkli dakikalar yaşatan POSTA Gazetesi’ne, tribünlerdeki yerlerini alarak Milli Takımımızı destekleyen Hava Harp Okulu 3. Kolordu 66‘ncı Tugay ve Hadımköy 1’nci Zırhlı Tugay Komutan ve askerlerimize, Adile Sadullah Mermerci Polis Meslek Yüksek Okulu müdür ve öğrencilerine şükranlarımızı sunuyoruz. Bu arada final günü gönüllü olarak bizlere katılan “Geleceğin Yıldızları” grubu üyelerine ve kapanış günü bizleri yalnız bırakmayan sunucumuz Emre Tilev’e de teşekkürü bir borç biliyoruz.

Son 3 senedir devamlı söylediğimiz halde Ahmet Cömert Spor Salonu’nun ses düzeni tam bir rezalet. Bir de bu salonda uluslararası başka spor organizasyonları da yapılıyor. Ancak o berbat ses düzenini yenilemek kimsenin aklına gelmiyor. Konuşulanlar anlaşılamıyor ve böylece de salonda bulunanlarla iletişim sağlanamıyor. İstanbul‘un yeni Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer Gümüş’e bir kez daha hatırlatırız.

Bu arada Ömer Gümüş’ün final günü salonda bulunup, engelli sporuna destek vermek yerine Bursa’ya aile ziyaretine gitmeyi tercih etmesini de hiç garipsemediğimizi belirtelim.