GÜN
SAAT
DAKİKA
SANİYE
| Posta

ENGELLİLERE ÖZEL HİZMET

Engelsiz yer hizmetleri

Uçuş öncesi ve sonrası sağlanan hizmetleri

Refakatçinizle birlikte seyahat ediyorsanız:Havaalanına giriş yaptığınızda refakatçiniz, danışmaya müracaat eder ve danışma TGS’yi bilgilendirir. Bilgilendirmenin ardından refakatçiniz ile beraber özel hizmet kontuarlarına gelirsiniz. Check-in işleminiz, size özel hizmet kontuarında gerçekleştirilirken, refakatçinize de öncelik tanınır. Check-in işlemleriniz tamamlandıktan sonra TGS personeli, size ve refakatçinize uçağa gideceğiniz kapıyı gösterip izlemeniz gereken prosedürü anlatır ve varış istasyonunu gelişiniz ile ilgili haberdar eder.

Yalnız seyahat ediyorsanız:Havaalanına giriş yaptığınızda danışmaya müracaat etmeniz gerekir. Danışmanın TGS’yi bilgilendirmesinin ardından TGS personeli, özel check-in kontuarına gitmenizde, biniş kartı işlemlerinizin tamamlanmasında ve sonra uçağa binişinizde size eşlik eder. Dış hatlardan seyahat etmeniz durumunda, pasaport kontrol geçişinden uçağa yerleştirilmenize kadar olan süreçte TGS personeli size eşlik eder.

Tekerlekli sandalye kullanıyorsanız: Uçağa kadar kendi tekerlekli sandalyenizi mi yoksa TGS’nin size temin edeceği tekerlekli sandalyeyi mi kullanmak istediğinizi belirtmeniz gerekir.

Kendi tekerlekli sandalyenizi kullanmak isterseniz:Kontuarda, tekerlekli sandalyenize uçağa en son yükleneceği ve ilk indirileceğine dair özel bir etiket bağlanır. Uçağa binişinize kadar, TGS personeli size refakat eder ve koltuğunuza yerleşmenizin ardından tekerlekli sandalyeniz bagaja teslim edilir.

Kendi tekerlekli sandalyenizi kullanmak istemezseniz: Kendi tekerlekli sandalyenizi kontuardan bagaja teslim ettikten sonra, TGS tarafından temin edilen tekerlekli sandalye ile TGS personeli size uçaktaki koltuğunuza kadar refakat eder.

1-WCHC : Wheelchairforcabin:Uçak içine kadar verilentekerlekli sandalye hizmeti.

2- WCHR: Wheelchairforramp:Uçağın merdivenlerinekadar verilen tekerleklisandalye hizmeti.

3- WCHS: Wheelchairforsteps:Merdiven inip çıkamayan yolcular için uçağın kapısına kadar verilen tekerlekli sandalye hizmeti.

El bagajı ile seyahat ediyorsanız:El bagajınız,ağırlığına bağlı olarak ya tekerleklisandalyeniz ile birlikte ya daTGS personeli tarafından taşınır.

Refakatçi hayvanınızla birlikte uçağa binmek isterseniz: Havayolu şirketininGOM’da (Yer Hizmetleri El Kitabı)aksi bir durum belirtilmediğitakdirde, belirli şartlar dahilinderefakatçi hayvanınız da sizinlebirlikte uçakta, kabin içinde seyahat edebilir.

Bekleme ve aktarmalı uçuşlarda:Havalimanında geçirdiğiniz süre zarfında sosyalihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz alanlara ulaşmanız ve uçağınıza transferiniz TGS personeli eşliğinde gerçekleşir.

Varış istasyonunda: Aynı hizmetlerden havalimanından çıkışınıza kadar yararlanabilirsiniz

Güzel söz

Dostun üzüntüsüne acı duyabilirsin. Bu kolaydır; ama dostun başarısına sempati duyabilmek, sağlam bir karakter gerektirir.

Oscar Wilde

sonu