GÜN
SAAT
DAKİKA
SANİYE
| Posta

ENGELLİLERİN SESİ OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ.

Geçtiğimiz hafta yayınlanan ‘Yavuz Kocaömer zor adam’ başlıklı yazımıza sizlerden çok sayıda yorum geldi. Bunların bir kısmını aşağıda paylaşıyoruz:

‘Yürekli adam’

İnsanlar yaptıkları işleri; makamı ne olursa olsun hakkıyla yerine getirmek zorundadır. Çünkü hak kavramı kutsaldır… Yapılan haksızlıklar karşısında güçlü bir şekilde duran, kalbi güzellik ve iyilik için atan (Koca) yürekli adam… Zor adamsın vesselam… Saygı ve sevgilerimle…

Fehmi Yardımcı

‘Haklısınız’

Çok haklısınız hocam. Gerçekten engelliler engelsizlerden ayrılmamalı. Onlar da herkes gibi, sonuçta her şeye yetişiyorlar. Tek farkı engelleri. Bunun toplumsal destekle üstesinden gelinebilir.

İlkay Ceylan

Fırat Üniversitesi

‘Göz yummaz’

Bu sene Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı (TESYEV) ailesinde 3’üncü yılım. Ama Yavuz abiyi eşitsizliklere ve haksızlıklara göz yummayacak biri olduğunu bilecek kadar iyi tanıyorum. Umarım memleketin her alanına Yavuz abi gibi insanlar gelmeye devam eder.

Furkan Küpeli

Erciyes Üniversitesi

‘Değerli hissettirendir’

Evet zor adamdır, abimizdir. Bize ailemiz gibi davranandır. Değerli hissettirendir, mutlu edendir. Hakkımızı koruyan, korumaya çalışandır. Biz onun hakkını ödeyemeyiz. Zor adam bize hakkını helal etsin, Allah ondan razı olsun.

Sadık Topal

Anadolu Üniversitesi

‘Minnettarız’

Sayın Başkanımız, Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı Kurucusu olan (TESYEV) Yavuz Kocaömer ve ekibi iyi ki varsınız. Biz ve bizler gibi olanları desteklediğiniz, yardımlarınız ve bizleri topluma kazandırmak için verdiğiniz sonsuz mücadele ve inançtan ötürü sizlere minnettarız. Sonsuz teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunarım…

İsmet KORTAK

Harran Üniversitesi

‘İyi ki varsın’

Yavuz abim açık sözlüdür. Herkesin hatalarını eveleyip gevelemeden ve kimsenin arkasından konuşmadan direk yüzlerine söylediği için huysuz ve zor adam olur tabii. Hep öyle ol abim, sen bir tanesin. Eminim seni sevenler nefret edenlerden daha fazladır. İyi ki varsın, inşallah hep de var olacaksın. Seni seviyoruz.

Veysel Araç

Dicle Üniversitesi

‘Kimlere emanet etmişiz’

Kimlere emanet etmişiz güzide insanlarımızı. Allah’a havale ediyorum.

Cengiz Altaylı

‘Engelli değiliz, engelleri aşmakla savaşıyoruz’

Sevgili Başkanım, ülkemizde engelli olmak zor. Eğitim sıkıntısı var. Sıkıntı ülkenin genelinde. Her alanda ve her makamda farkındalık ve bilinç o kadar az ki bunu aşmak için önce eğitim verilmeli. Ama insanların etki ve tepkisini yalnız eğitime bağlamamak gerek. İnsanın tartısı vicdanı ve niyetidir. Bir engelliyle nasıl konuşulur, nasıl davranılır kalben bilinmelidir. Her insan engelli adayıdır. Biz engelli değiliz. Bizler için hayat bir engelli koşu gibi önümüze koyulan engelleri aşmakla, engel olanlarla savaşmakla geçiyor. Biz bu bağnazlıkla mücadeleden yılmadık, yılmayız. Arkamızda sizler gibi insanlar oldukça son engele kadar koşmaya devam…

Abdullah Altıner

Selçuk Üniversitesi

‘Siz olmasanız’

Sevgili Yavuz Başkanım, siz de olmasanız engellilerin sesini, uğradıkları haksızlıkları duyuracak ne bir kişi ne bir merci. İyi ki varsınız!

Selim Altınok

‘Kimseye benzemediği için seviyoruz’

Yavuz Kocaömer kimsenin söylemediği şeyleri söylediği için zor adamdır. Koltuk ve para düşkünü insanlara karşı engellilerin haklarını savunduğu için ona zor adam diyorlar. Evet o zor biridir, yüreği de kalbi de büyük adamdır. Her engelli çocuğu kendi çocuklarından ayırt etmeden sever. O zor adam olduğu için biz onu seviyoruz. Yavuz Kocaömer ve TESYEV ailesisize sonsuz teşekkürler.

Emine Çakır

Süleyman Demirel Üniversitesi

‘Türkiye’de engelliler sporu deyince…’

Yavuz Kocaömer başkanımızla tanışıp onun emeklerini, engelliler camiasına kazandırdıklarını öğrenince çok mutlu olmuştum. Özellikle Türkiye’nin engelliler sporundaki yerini Yavuz Kocaömer’e borçlu olduğunu anlayınca daha da sevinmiştim. Çünkü, başkanımız yaptıklarından dolayı böbürlenmeyen, hatta yaptıklarının daha iyisini yapmak için uğraşan biri ve bize de böyle zor adamlar lazım. Eline ve yüreğine sağlık Yavuz Kocaömer.

Abidin Karademir

Anadolu Üniversitesi