GÜN
SAAT
DAKİKA
SANİYE
| Milliyet

ENGELSİZ ASLANLAR

Geçtiğimiz yıl ülkemizde Süper Lig Şampiyonu olan Galatasaraylı Engelsiz Aslanlar Avrupa Şampiyonlar Ligi’ne katılmaya hak kazanmıştı. Ancak Galatasaray Kulübü’nün yetkilileri ‘bütçemiz yok’ gerekçesiyle Şampiyonlar Ligi’ne bu takımımızı göndermedi. Bunun üzerine (IWBF Europe) Uluslararası Tekerlekli Sandalye Basketbol Federasyonu  Galatasaray’ın yerine, Karabük Engelliler Spor Kulübü’nü davet etti. Bu arada Karabük Kulübü ise, tekerlekli sandalye basketbol faaliyetlerine son verdiğini açıkladı.  

Sonra ne olduysa , birden Galatasaray Kulübü Başkanı Bay Mustafa Cengiz bir talimat verdi  ‘Ne yapın yapın bu Şampiyonlar Ligi’ne katılacağız.’  

Bunun üzerine IWBF’e başvurdular ve doğal olarak kabul edildi. Peki ne oldu da birden bire Başkan Bay Cengiz fikir değiştirdi? Biz nedenini biliyoruz ama,  herhalde kendisi de biliyordur. Hani bütçe yoktu ? Biray da piyangodan ikramiye mi çıktı Galatasaray’a?  

Defalarca yazdık, söyledik. Galatasaray Yönetim Kurulu’nda spordan anlamayan yönetim kurulu üyeleri seçildiği sürece , böyle uluslararası spor camiasında da ülkemizin ve Galatasaray’ın ismi yara almaya devam edecek.  

15.10.2018  tarihinde Posta Gazetesi’nde ‘’ Artık Yeter Bay Cengiz ‘’ başlıklı yazımızda yazdığımız gibi , bu yanlış karardan dönmeleri, bizlerin Galatasaray Spor Kulübü Başkanı ve bazı Yönetim Kurulu Üyeleri hakkındaki “Spor Fakirleri” değerlendirmemizde bir değişiklik yapmadı.  

Ayrıca kulübün üst düzey profesyonel bir yöneticisinin de Engelsiz Aslanlar’a “Biz size kafi pozitif ayrımcılık yapıyoruz” demesi de spor cahilliğinin bir başka örneğidir. 

  04.11.2018 Milliyet