GÜN
SAAT
DAKİKA
SANİYE
| Milliyet

ESKİŞEHİR ENGELLİLER SPOR KULÜBÜ

Bu kulübümüz, 1992 yılında, tüm engelli gruplarının aynı çatı altında spor yapabilmesi amacıyla kurulmuştur.

Etkinlikleri bakımından, ülkemizdeki örnek engelli spor kulüplerinden bir tanesidir. Aktif olarak 2001 yılında faaliyetlerine başlayan Eskişehir Engelliler Spor Kulübü, İşitme engelliler basketbol-tekerlekli sandalye basketbolu-işitme engelli badminton-bedensel engelliler bilek güreşi-özel sporcular basketbolu konularında faaliyet göstermektedir.

Geçen yıl ülkemizde yapılan Avrupa Şampiyonası’nda 7’nci olan işitme engelli basketbolcularımız, bu yıl 25-28 Kasım 2015 tarihleri arasında İtalya’da gerçekleştirilecek Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edecektir.İşitme Engelliler Erkek Basketbol Takımı, deplasmanlı Türkiye Ligi’nde 6 kez Türkiye şampiyonu, 3 kez Türkiye 2’ncisi olmuştur.

Sorun da burada başlamaktadır. Maddi koşullar el vermediğinden, belki de bu başarılı takımımız turnuvada ülkemizi temsil edemeyecektir.

Bu bakımdan, buradan duyarlı kurum ve kuruluşlarımıza seslenmek istiyoruz. Çok da fazla bir sponsorluk bedeli gerekmemektedir. Belki bir-iki kurumumuz da bir araya gelip, bu takımımızın Avrupa Şampiyonası’na katılmasına katkıda bulunurlar.

İlgilenenler için: Eskişehir Engelliler Spor Kulübü Derneği Telefon: 0 222 224 18 14 / 0 532 570 41 28 e-mail: ccalisir2626@gmail.com

Ülkemizde, hangi spor dalında olursa olsun her şeyi devletten beklemekten de hepimiz vazgeçmek zorundayız.

Bu takımlarımız Türkiye’nin takımlarıdır. Bu bakımdan kurum ve kuruluşlarımızın da biraz daha duyarlı olması gerekir diye düşünüyoruz.