GÜN
SAAT
DAKİKA
SANİYE
| Milliyet

FEDERASYON SEÇİMLERİ

Geçtiğimiz haftalarda engelli spor federasyonlarının Olağan Genel Kurulları yapılarak, yeni yönetimler seçildi. Başarılar diliyoruz! Umarız yeni dönemde, son dönemde olduğu gibi bazı engelliler spor federasyonlarındaki karmaşa sona erer, camialara huzur gelir ve düzgün işler yapılır.

Yeni yönetimlerde, Spor Genel Müdürlüğü’nün de her federasyona 3-4 yönetim kurulu üyesinin alınması için istekte bulunduğunu öğrendik. Her halde bir bildikleri vardır. Zaman içinde bu yeni seçilen üyelerin, şuan ki esas görevlerinin ne olduğunu ve bu çerçevede ilgili federasyonlarda engelliler sporuna ne gibi katkılar vereceklerini ve yapacaklarını sizlerle paylaşacağız.

Öte yandan, özellikle bazı federasyonlarda, milli sporcuların Avrupa, Dünya çapında elde ettikleri başarılar sonucu kazandıkları ödüllerden de bazı federasyon yönetim kurulu üyeleri ve antrenörler pay almaktan, engelli sporculara boş senetleri imzalatarak istismar etmekten vazgeçmelidirler.

Önümüzdeki dönemin çok daha şeffaf olacağını ve bu konuda elde edilecek bilgileri kamuoyuyla paylaşacağımızı da buradan bir kez daha duyururuz.

Yeni yönetimler artık bir sistem çerçevesinde, engelliler sporunun daha da gelişmesi için çaba sarf etmek zorundadırlar. Her şeyi devletten beklememek gerekir. Bulacakları sponsorlarla ve sağlam temeller üzerine inşa edecekleri sistemlerle 2020 Paralimpik Oyunları’nda çok daha büyük başarılara imza atacağımıza da inanmaktayız. Önemli konulardan biri ise belli branşlarda yabancı antrenör ve antrenör hocalarını ülkemize davet edip, onların deneyimlerinden yararlanmaktır.