GÜN
SAAT
DAKİKA
SANİYE
| Milliyet

FRANKFURT İZLENİMLERİ

07-08 Haziran tarihlerinde Almanya Frankfurt’ta, Almanya, Avustralya, Hollanda, İsveç ve Türkiye‘nin bayan ve erkek Milli Takımları’nın katıldığı 6 ülke ile “World Cup” gayri resmi Dünya Kupası organizasyonu yapıldı. Türkiye erkeklerde kupanın sahibi oldu.

Salonda Milli Takımımızın en büyük destekçileri ultrAslan Avrupa idi. Türkiye’nin maçları boyunca bir dakika bile susmadan engelli aslanlarımıza destek oldular. Bu turnuva önümüzdeki sene daha da büyüyecek. Sponsorlardan bir tanesi de Türk-Alman Engelli Sporcuları Destekleme, Kamu Yararına Derneği idi.

Şimdi gözler 05- 15 Temmuz arasında Kore‘nin İncheon kentinde yapılacak olan Dünya Şampiyonası’na çevrildi. Alman basını Türklerin (gizli Dünya Şampiyonu adayı) olduğunu belirtmeye başladılar bile. Gerekli motivasyon ve destek sağlandığı taktirde neden olmasın? Gerek Dr. Trawinski Uluslararası Tekerlekli Sandalye Basketbol Turnuvası, gerekse Frankfurt’daki World Cup’da alınan başarılar bizi yanıltmamalı. Bu turnuvalar birer hazırlık karşılaşmaları idi. Gerçek sınav Kore’de verilecek!

Turnuvaya, Hessen Eyaleti Sosyal Demokrat Parti Grubu Başkanı, yine Hessen Eyaleti Spordan da Sorumlu İçişleri Bakanı ve Frankfurt Başkonsolosumuz izleyici olarak katıldılar.

İlk gün Almanya’yı 20 sayı farkı ile yenen millilerimiz, ikinci gün 2 önemli oyuncumuzun sakat olmasının yanı sıra, birazda belki ciddiye almadıklarından, aynı Alman Milli Takımı’na 6 sayı farkla yenildiler. Ancak yine de kupanın sahibi oldular.

Milli Takımımız’ı, başta teknik direktörleri Sedat İncesu olmak üzere kutluyor, Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanlığı’na tüm zor koşullara rağmen verdiği mücadelelerden dolayı takdir ve sevgilerimizi gönderiyoruz.