GÜN
SAAT
DAKİKA
SANİYE
| Milliyet

GÖRME ENGELİLER SATRANÇ TURNUVASI

Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı (TESYEV) 20 Eylül 2001 yılında kaybettiğimiz kurucu üyelerimizden gerçek dost, sözünü esirgemeyen bir insan Osman Şahin’in anısına, bu sene 23-25 Mart 2017 tarihleri arasında 7. turnuvasını yapacak. Turnuva, Bayrampaşa Titanic Business Hotel’de gerçekleştirilecek.

Turnuvaya 2017 Görme Engelliler Satranç Şampiyonası’na katılan ulusal kuvvet derecesi (UKD) olan ve genel kategoride ilk 130, gençler kategorisinde ilk 20 ve bayanlar kategorisinde ilk 10 sporcu katılacak.

İstanbul, 27 il ve 56 spor kulübünden, Türkiye, görme engelli satranç ustalarını ağırlayacak ve yine eminizki her yıl olduğu gibi çok çekişmeli üst düzey bir turnuva yaşanacak.

Destek sürecek

Turnuvanın gerçekleşmesinde Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı’nın (TESYEV) yanı sıra, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü ve Spor A.Ş.’nin destekleri küçümsenmeyecek kadar önemli. İBB Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile yaptığımız görüşmelerden olumlu ayrıldık. Yalnız bu turnuvada değil, bundan sonra engellilerle ilgili yapılacak etkinliklerde de işbirliğimizin devam edeceğini umuyoruz.

Bunun yanı sıra Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu ile 31.1.2017 tarihinde imzalanmış olan TESYEV Federasyon işbirliği çerçevesinde, Goalball branşında aktif olan görme engelliler spor kulüpleri için 525 adet goalball gözlüğü ve 315 adet goalball topu siparişi verilmiştir. Bunlar yurt dışından gelecek olan toplarında bizlere ulaşmasıyla, yine federasyonumuz tarafından ilgili kulüplere dağıtılacak.

Özel Sporcular Spor Federasyonu’ndan sonra, Görme Engelliler Spor Federasyonu ile de imzalanan protokoller gereği TESYEV’in destekleri devam edecek.