GÜN
SAAT
DAKİKA
SANİYE
GÖRME ENGELLİLER SPOR CAMİASINA
| Milliyet

GÖRME ENGELLİLER SPOR CAMİASINA

Daha önce de birkaç duyurusunu yayınladığımız goalball sporcusu ve yöneticisi Mehmet Kozanoğlu’nun en son yayınladığı duyuruyu aşağıda bilgilerinize sunuyoruz:

“Sayın Federasyon Başkanı Hasan Sayyıdan’ın her açıklamasında vurguladığı dik duruş ve  şeffaf yönetim ilkesi gereği aşağıdaki soruların açıklanması camiamızı aydınlatacaktır.

1- Sayın Hasan Sayyıdan, Salih Sayyıdan 2.5 ay antrenörlük yapamayacağı yönünde hak mahrumiyeti cezası almasına rağmen  kendisi neden maaş almıştır. Sayın Başkan`ın oğlu değil de başka bir personel ceza almış olsaydı iş akdi devam edecek miydi, yoksa  feshedilecek miydi?

2. Sayın Hasan Sayyıdan Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu`na başkan oluncaya kadar kendisinden önce diğer başkanlar acaba  araç kiralama yoluna gitmiş midir? Yani kendilerine makam aracı tahsis etmişler midir?

3. Sayın Hasan Sayyıdan, 30 Ekim 2016 tarihinde yapılan denetleme sonucunda hazırlanan raporda Görme Engelliler Spor Federasyonumuzun borcunun yaklaşık 144.000.TL (Yüzkırkdörtbin Türk Lirası) olduğu belirtilmektedir.  Şu anda federasyonumuzun borcu  ne kadardır?

4. Federasyonda görev yapan Bilal Dede’nin iş akdi niçin feshedilmiştir?

5. Federasyonumuzda tercüman varken   hiçbir federasyonda gerek görülmeyen yardımcı tercüman niçin  alınmıştır?

6. Sayın Hasan Sayyıdan açıklamalarında dijital ortamda goalball turnuvası uygulaması yapılacağını  ifade etmektedir. Dünyada örneği olmayan bu uygulamayı dünya görme engelliler spor  camiası merakla beklemektedir!

7. Halen milli takım sporcularının ve kulüplerin  harcırahlarını tam olarak  ödemekte güçlük çeken federasyonumuz bu  konuyu nasıl çözecektir?

8.  Korona virüste daha fazla kişi daha fazla bulaş oluşturacağı ve görme engellilerde de sosyal mesafe kuralının kolay kolay sağlanamayacağı göz önündeyken, Sayın Hasan Sayyıdan`ın daha fazla refakatçi  önerisi kimin için ve ne anlama gelmektedir?”