GÜN
SAAT
DAKİKA
SANİYE
GÖRME ENGELLİLERDE YİNE SKANDAL
| Milliyet

GÖRME ENGELLİLERDE YİNE SKANDAL

Daha önce de bir kaç duyurusunu yayınladığımız goalball sporcusu ve yöneticisi Mehmet Kozanoğlu’nun en son yayınladığı duyuruyu aşağıda bilgilerinize sunuyoruz. Tabii federasyon başkanı Hasan Sayyıdan’ın sesi yine çıkmayacak. İçinde bulunduğumuz ortamdan da yararlanarak görme engelliler camiasına rahatsızlık vermeye devam ediyor.

Bundan önce Görme Engelliler Spor federasyonuyla ilgili yaşanan sorunlar hakkında yayınladığım duyurulara  Sayın Başkan Hasan Sayyıdan açık ve şeffaf bir açıklama yapmadığı gibi ,verdiği bilgiler üstü kapalı olup,   muğlak ve tehditvari açıklamalardan ibaretti.

Ancak ne var ki  Görme Engelliler Spor Federasyonu’nda  yaşanan yeni   bir başka  skandal  olay bizleri  derinden  üzmüş bulunmaktadır. Camiamızdaki söylentilere göre Federasyon Genel Koordinatörü Servet Devebacak, federasyon başkanının bilgisi dahilinde Federasyonda CEO  gibi çalışmaktadır. Servet Devebacak, Federasyon’da görme  engelli yönetim kurulu üyesi  kişilerin yerine sahte imza atarak usulsüz  işlem yaptığı yönünde çeşitli söylentiler dolaşmaktadır.  Görme Engelliler camiasında yaşanan bu skandal  üzerine,  adı geçen kişinin federasyondaki  görevinden istifa ettiği söylenmektedir.

Görme Engelliler Spor Federasyonu’nda yaşanan yukarıda   belirttiğimiz olayın doğru olup olmadığı ve bu tür söylentilere son vermek adına,  olayın gerçekliği konusunda camiamızın tek elden bilgilendirilmesi adına sayın Başkan Hasan Sayyıdan’ın kamuoyunu bir an önce aydınlatması  gerekmektedir. Aksi halde bu söylentilerin hem federasyonumuza hem de görme engelliler spor camiasına  zarar vereceği açıktır.