GÜN
SAAT
DAKİKA
SANİYE
| Posta

Gülümse’SEN Çocuk Panayırı

Kansersiz Yaşam Derneği, 19 Haziran Pazar günü TED Ankara Koleji Mezunları Tarabya Sosyal Tesisleri’nde geleneksel Gülümse’SEN Çocuk Panayırı etkinliğini gerçekleştirdi.

İstanbul’un çeşitli yerlerinden gelen kanser hastası çocukların ve ailelerinin hastaneden uzak geçirdikleri moral ve motivasyon günlerinden bir tanesiydi.

Biz de oradaydık

Yaklaşık 80 çocuğumuzun o günkü neşeleri, hayata bağlılıkları, keyifleri gerçekten görülmeye değerdi.

Aileleri ile Kansersiz Yaşam Derneği Gençlik Komitesi’nden abla ve ağabeylerinin tüm gün onlarla beraber olması, çeşitli oyunlar oynamaları ve aktivitelere katılmaları çok güzel görüntüleri izlememizi sağladı.

Beytullah Akman

Beytullah 15 yaşında, atepik anemi hastası ve 15 yıldır ilik bekliyor. Kansersiz Yaşam Derneği Çocuk Komitesi Başkanlığı’nı yürütüyor. Yaptığı açılış konuşması ile herkese seslendi. “Şişli Etfal Çocuk Onkoloji Hastanesi’nin hemen bitmesi ve dernek olarak da bunu gerçekleştirmek için daha çok çalışmamız gerekiyor. Bu projenin gerçekleşmesi için herkesin yapabileceği bir şeyler var. Boş durmayalım arkadaşlar!” sözleri en çok çocuklardan alkış ve tezahürat aldı.

Beytullah Akman zekası bir yana, son derece dengeli konuşmaları ve yaşama bağlılığı ile oradaki herkese örnek oldu. Onun da beni sevdiğini biliyorum. Tek anlaşamadığımız nokta, onun Beşiktaş, benim Galatasaray taraftarı olmam.

Etkinlikler

Aşağıda o günkü etkinliklerin sadece başlıklarını vereceğim. Eğer ayrı ayrı yazmaya kalkarsam herhalde gazetemizin bir sayfası yetmez. Hikaye Yazma Atölyesi, Canlı Karagöz ve Hacivat, Pilates, Mandala Atölyesi, Zumba, Çiçek Ekimi, Kostüm Partisi, Sihirbaz Gösterisi, Bileklik Atölyesi, Resim Atölyesi, Balon Şov, Sebzeli Müzik, Dans Atölyesi, Canlı Müzik, Masal Okuma, Grafitti gibi etkinliklerin yanı sıra Ramazan Şenliği ile beraber iftar yemeği düzenlendi.

Destekçiler

Destekleri için teşekkür edeceğimiz çok kurum var. Unuttuklarımız bizi bağışlasınlar. Kaşıbeyaz, Simit Sarayı, L’eraFresca, Simurg, Uludağ, OlipoliKids, Kağıt VS., Umur Kırtasiye, Matrax, SocialMaker Lab, Çocuk Atölyesi, Ferda Saraçoğlu, HealingHall, Assos Pharmaceuticals, BioBosphorus, Sbarro, Nesquik, FuseTea, Toyzz Shop, SEK destekçilerin başta gelenleriydi. Hepsine buradan bir kez daha şükranlarımızı sunuyoruz.

Akşam üzeri ise, Gülümse SEN Panayırı’nda hem çocuklara, hem de ailelerine özel hediyeler verildi.

TED Ankara Koleji Mezunları Derneği

Bu derneğimize özellikle teşekkür etmek istiyoruz. Tarabya üzerindeki sosyal tesislerini bu etkinliğe açtılar. Torch Tarabya Başkanı Nevzat Akçaoğlu ve Tesisler Müdiresi Belgin Erol tüm gün orada gerçekten çok çaba sarf ettiler. Sağ olsunlar, var olsunlar.

Desteğe devam

Kansersiz Yaşam Derneği gibi düzgün ve şeffaf çalışan derneklere desteğimiz sonuna kadar devam edecek. Kişisel sıkıntıları ve problemleri için böyle derneklere laf atanları, düzgün çalışmayan özellikle kanser ve engellilerle ilgili dernek ve vakıfların paralarıceplerine atan yöneticilerini ise Allah’a havale ediyoruz.

DUYURU

Bu köşe ile ilgili yorumlarınızı www.tesyev.org sitesinden ‘Yazarlarımız’ bölümüne tıklayarak yapabilirsiniz.

GÜZEL SÖZ

İkiyüzlülüğü , dalkavukluğu beceren, iftirayı da becerir. NAPOLYON

sonu