GÜN
SAAT
DAKİKA
SANİYE
| Milliyet

HANGİ OLİMPİYATLAR ?

Tarih: 28 Mayıs 2011Yer:Ankara Görme Engelliler Spor Federasyonu Genel Kurulu Konuşmacı: Gençlik ve Spor Genel Müdür Yardımcısı Nuri Demir.“Görme engelliler bisiklet milli takımı çalışmalarını sürdürüyor. Olimpiyatlara katılabilmelerini arzu ediyorum. Goalball milli takımızda büyük bir başarı elde ederek olimpiyatlara takım halinde katılan ilk branşımız oldu.”Kaynak : ajansspor .com

Tarih: 20 Mayıs 2011Yer: Marmaris Bedensel Engelliler Okçuluk Milli Takım KampıKonuşmacı: Milli takımlar antrenörü Nejat Üstün “Dünya Şampiyonası ve olimpiyatlarda koto almazlıklarına çok fazla yer veremiyoruz. En önemli amacımız olimpiyatlara bir öncekinden daha fazla sporcu katılımını sağlamak. Geçen olimpiyatlara 5 sporcu ile katılmıştık , bunu 10 sporcu yapmak istiyoruz.”

Tarih: 29 Nisan 2011Yer: Manavgat – AntalyaBedensel Engelliler Atıcılık Dünya Kupasının Türkiye ayağı.Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Asbaşkanı konuşuyor: “2012 olimpiyatları için iyi puanlar elde ettik. Başarılarımızın artarak devam etmesini bekliyoruz.”

Tarih: 3 Haziran 2011Konuşmacı: Görme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Abdullah Çetin“Goalball Erkek Milli Takımımız Cumhuriyet tarihinde takım halinde ilk kez olimpiyatlara katılma hakkı elde etti.”

Tarih: 12 Nisan 2011Yer: AnkaraKonuşmacı: Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül “Bizim bir rüyamız var. İstanbul’da Olimpiyatlar ve Paralimpik Oyunları düzenlemek istiyoruz. Olimpiyatlar için paralimpik oyunları da düzenlemek zorundasınız. Oyunları madalyaya değil, sporda başarılı ülkelere veriyorlar.”Örnekleri çoğaltmak mümkünBunun gibi örnekleri çoğaltmak mümkün. Yukarıdaki deyimleri doğru kullanan tek bir kişi var. O da Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül.Engellilerde olimpiyat değil, paralimpik oyunları var. Bizde gerek devlet büyüklerimiz, gerek spordan sorumlu insanlarımız hâlâ daha Paralimpik Oyunlarına “Olimpiyatlar” demeye devam edersek ve bir gün haber alacağımız İstanbul Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’ndan bahsederken, İstanbul Olimpiyat Oyunları diye bahsedersek daha davayı baştan kaybetmiş oluruz.10 senedir hep aynı şeyleri söyleyip yazıyoruz ama, kendimiz söyleyip, kendimiz dinleyip, okuyoruz galiba.