GÜN
SAAT
DAKİKA
SANİYE
| Milliyet

HASAN SAYYIDAN İLE DEVAM

Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu, bugüne kadar satranca verilen önem gereği, ülkemizde öncelikle görme engelli öğrencilerin turnuvalara yoğun bir şekilde katılımının sağlanabilmesi için,  turnuvaları özellikle karne ya da yaz tatillerinde yapıyordu.

Ancak bu sene satranç turnuvaları bize göre keyfi bir uygulamayla karne tatilinin bittiği gün 03-08 Şubat 2019 tarihleri arasında Antalya Kervan Saray Oteli’nde yapıldı. Dolayısıyla, eğitim-öğretimin başlaması nedeniyle söz konusu turnuvalara görme engelli birçok öğrenci ve öğretmen katılamamış oldu. Bize göre görme engelli sporcuların yararına uygun olmayan bu düzenleme ve uygulama Federasyon Başkanı Hasan Sayyıdan’ı hiç ilgilendirmiyor.

İddialara göre, karne tatili nedeniyle adı geçen otelin rezervasyon yoğunluğundan dolayı görme engelliler satranç turnuvaları  karne tatili sonrası, sanki Antalya İli’nde başka otel yokmuş gibi özellikle Kervan Saray Oteli’nde yapılıyor. Herhalde Federasyon Başkanı Hasan Sayyıdan’ın Kervan Saray Oteli’ne özel bir ilgisi var!

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın genelgesine rağmen, Milli Takım kamplarının Paralimpik Merkezler’de yaptırılmayıp otellerde yaptırılarak devletimizin zarara uğratılması da ayrı bir konu.

Ayrıca, goalball, futbol ve futsal antrenörü olan oğlu Hasan Salih Sayyıdan’ı yine bir şekilde minareyi kılıfına uydurarak, Antalya’da yine Kervan Saray Oteli’nde 04-10 Şubat tarihleri arasında yapılan bir futbol milli takım kampında bu kez de KONDISYONER olarak görevlendirmiş.

Şu anda bu federasyon başkanı ile bizim bildiğimiz çok sayıda dosya Ceza Kurulu`nda sonlandırılmış durumda. Ama hala sonuçlar açıklanmadı. Gerçi açıklandıktan sonra Tahkim Kurulu`nda nasıl bir karar verileceği de ayrı bir soru. 

     17.02.2019 Milliyet Gazetesi