| Milliyet

HAYDİ ADANALILAR

Kansersiz Yaşam Derneği, çocukluk çağı kanserlerinde, çocukların hastalık ve devamındaki tedavi zamanlarında sosyal hayattan oldukça uzaklaştıklarını düşünerek tekrar sosyal hayatın bir parçası oldukları duygusunu onlara hissettirmek hedefi ile yola çıkıyor.

Başkanlığını Dida Kaymaz’ın yaptığı derneğin 2’nci Başkanı Mihriban Oğuz liderliğinde 2012-2013 Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi sezonu içerisinde üç lig maçından önce, üç veteran maçı organize edip, çocukları spor salonuna getirerek ve ondan bir gün öncesinde de takımlarımızın oyuncu ve hastane ziyaretleri yaparak, çeşitli sosyal etkinliklerinde içinde yer alacağı bir proje yaratıyor. Bu projeye A Milli Kadın Takımı oyuncularımızdan İstanbul Üniversitesi B.G. D takımında forma giyen Tuğba Palazoğlu ve Galatasaray Kadın Basketbol Takım Kaptanı Işıl Alben ile Galatasaray Sporcular Derneği destek veriyor.

Projenin ilk ayağı bugün Adana’da Adnan Menderes Spor Salonu’nda gerçekleştiriliyor. Saat 12’de Galatasaray ve Ankara Ateşi arasındaki veteranlar basketbol maçından sonra, saat 14’de ise Adana Botaş Spor, Galatasaray Kadın Basketbol takımları karşı karşıya gelecek.

Engelsiz insanlarımızın, kurumlarımızın, engelli insanlarımıza destek vermek için gösterdiği her türlü çabanın yanında olduğumuzu söylemeye gerek bile yok. Bugün eminiz ki, Adana’da birçok kanserli çocuğumuz sosyal hayatın içine girecek, birbirinden güzel iki basketbol maçı izleyecek ve hayata biraz daha bağlanmış olarak salondan çıkacaklar.

İşte bunun için bu yazıyı okuyan tüm Adanalı spor severlerimizi bu müsabakaları izleyip, çocuklarımıza destek olmaya çağırıyoruz. Maçları ve salondaki havayı izledikten sonra yorumlarınızı da bizim ile paylaşırsanız, bu sütunlarda yeniden buluşuruz.

Bu sosyal sorumluluk projesinin Ana Sponsorluğunu üstlenen SANKO A.Ş.’ne şükranlarımızı sunuyoruz. Sağ olun, var olun !