GÜN
SAAT
DAKİKA
SANİYE
| Milliyet

İNTERNET VE SPOR

Bu hafta sizlere internette yayın yapan üç spor sitesi ile ilgili kısa bilgiler vereceğiz.

www ajansspor.com

Türkiye’nin önemli spor sitelerinden biri. Zengin içeriği ve tasarımı ile hemen göze çarpıyor. Yalnız futbolu değil, tüm sporları kucaklamış durumda. Aklınıza gelebilecek her spor dalıyla ilgili en son bilgileri bulabiliyorsunuz. Avrupa ve dünyadaki gelişmeleri anında izlemeniz mümkün. Yalnız üç büyüklerin değil, neredeyse tüm birinci lig kulüplerinin yazarlarına yer veriliyor. Bir de üye olursanız, sabahları kalktığınızda mailboxunuzda günün önemli spor olayları ve yorumlarını bir arada görmeniz mümkün.

www.sporline.com

Sporline Com da Türkiye’nin en kapsamlı spor sitelerinden biri. İlginç olayları, röportajları ve neredeyse tüm spor dallarına yer vermesi dolayısıyla zevkle izlenen ve bir süre sonra alışkanlık haline gelen bir site. Sitenin tek zayıf tarafı, isimsiz yazılan iki bölümünün bulunması. Keseci ve Spor Kazanı. Bu bölümlerde, ismini vermeyen iki spor yazarı belli amaçlara hizmet etmek için, kendi çıkarları doğrultusunda sağa sola saldırıp yazıyorlar. Kimin arabasına binerse onun düdüğünü çalan böyle ödlek yazarlar için internet ortamı belki de bir kompleks tatmin yeri haline geldi. Komik olan da, onlar kendilerini deve kuşu zannedip sağa sola laf atmaya çalışırken, çoğu insanların onların kimliği hakkında her türlü bilgiye sahip oldukları. Sporu, yazdıkları yazılarla kişisel menfaat sağlamak için kullanan bu tip bölümlerin, böyle güzel bir spor sitesinde yeri olmadığına inanıyoruz.

www.sporum.gov.tr

Bu site hakkında yazılacak fazla bir şey yok. Sahibinin sesi. “Gelen ağam, giden paşam”. Kendi işlerine gelen yazıları koyarlar, gelmeyenleri koymazlar. Gidin ‘Hayıtımız Spor’ bölümüne tıklayın, Fikret Ünlü’nün fotoğraflarını, basına günlerce konu olan yazıların ve yorumların hala orada olduğunu göreceksiniz. Anlamadığımız şey, “Hayatımız Spor” bölümünde gerçekten Türk sporuna büyük hizmetler vermiş Naim Süleymanoğlu, Yaşar Doğu, Metin Sertoğlu, Aydın Örs gibi isimlerin arasında Fikret Ünlü’nün ne aradığı?

Devletin parasıyla kişilere yönelik taraflı yayın yapan bu site ile ilgili gerekli çalışmaların da yakında yapılacağına inanıyoruz.