GÜN
SAAT
DAKİKA
SANİYE
IPC VE HL4ALL
| Milliyet

IPC VE HL4ALL

Uluslararası Paralimpik Komitesi (IPC), Avrupa Komisyonu’nun nesiller ve sosyal gruplar arasında sağlıklı bir yaşam tarzını teşvik edecek Herkes İçin Sağlıklı Yaşam Tarzı  (HL4All) girişimini destekleyen 20’den fazla kuruluştan biridir.

İki yıllık bir kampanya olan HL4All, herkesin sağlığı ve esenliğini iyileştiren faaliyetlerden yararlanabileceği bilgisine dayanmaktadır. AB Komisyonu girişimi 23 Eylül Perşembe günü Slovenya’nın Bled kentinde AB Spor Komiseri Mariya Gabriel tarafından başlatıldı.

Alımı artırmak, mülkiyeti paylaşmak ve erişimini genişletmek için Avrupa Komisyonu, ortak yaratıcıları HL4All girişiminin tasarlanmasına yardımcı olmaya davet etti.

IPC adına taahhüdü imzalayan IPC CEO’su Mike Peters şunları söyledi: “Amatöründen profesyoneline kadar her düzeyde Para sporu yapan daha fazla engelliye erişmek IPC’nin stratejik hedeflerinden biridir. Önümüzdeki iki yıl içinde doğrudan mali destek hibelerimiz, Avrupalı ​​üyelerimizin birçoğunun Avrupa Komisyonu’nun yeni Sağlıklı Yaşam Tarzı HL4All girişimine aktif olarak katılmasını sağlayacaktır.”

“Avrupa Birliği ile daha yakın çalışmak IPC için önemlidir. Önümüzdeki beş yıl içinde Avrupa’da iki Paralimpik Oyun düzenlenecek ve şüphesiz engellilerin kapsayıcılığı konusunda daha fazla farkındalık olacak.”

“Avrupa Komisyonu’nun ve özellikle Başkan Ursula von der Leyen’in, engellilere yönelik ayrımcılığı sona erdirmeyi amaçlayan WeThe15 kampanyasında bir paydaş olduğu ve engelliler için kamuya açık kampanya yürüten küresel bir hareket olarak hareket ettiği için desteğini şimdiden çok takdir ediyoruz ve görünürlük, erişilebilirlik ve kapsayıcılık konularının altını çiziyoruz.”

HL4ALL ayrıca, Avrupa’da ve ötesinde milyonlarca insana daha aktif, daha sağlıklı yaşam tarzlarını teşvik eden 2021 Avrupa Spor Haftası’nın açılışını da başlattı.

Tekerlekli sandalye eskrimde İtalyan çifte altın madalyalı Paralimpik sporcular Bebe Vio ve Portekizli maraton koşucusu Jorge Pina, 2021 Avrupa Spor Haftası için üç Avrupa #BeActive elçisinden ikisi.

HealthyLifestyle4All girişimi aşağıdaki ortaklar tarafından desteklenmektedir:

Uluslararası Spor Kuruluşları ve Ortakları

Uluslararası Futbol Federasyonu (FIFA), Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC), Uluslararası Paralimpik Komitesi (IPC), Uluslararası Okul Sporları Federasyonu (ISF), Uluslararası Spor ve Kültür Derneği (ISCA), Dünya Dopingle Mücadele Ajansı (WADA), Dünya Sağlık Örgütü (WHO)

Avrupa Spor Hareketi

AB Sporcular, EuropeActive, Avrupa Olimpiyat Komiteleri (EOC), Avrupa Üniversite Sporları Birliği (EUSA), Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV), Avrupa Sivil Toplum Sporları Örgütü (ENGSO), Avrupa Sivil Toplum Sporları Organizasyonu Gençlik (ENGSO Youth), Federasyon Avrupa Spor Malzemeleri Endüstrisi (FESI), Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA)