GÜN
SAAT
DAKİKA
SANİYE

İŞİTME ENGELLİLER FEDERASYONU

Yavuz Kocaömer Fanatik

Sayın Kemal Mutlu, telefonumuza çıkmayın, yazdıklarımıza cevap vermeyin, engellilerle ilgili görevinizi yaptığınızı görürsek bu bize yeter.

Sizinle kişisel hiçbir alışverişimiz olmadığını, en iyi bilenlerden biri yine sizin olmanız gerekir. Zamanında yazdık, Genel Müdürlüğünüze başvurduk, “Sağırlar Spor Federasyonu Başkanı uluslararası kurallara göre sağır ve dilsiz olmalıdır, yoksa Türkiye uluslararası platformdan bu konuda silinir, yapmayın” dedik. “Geç kaldık, bir dahaki sefere” diye cevap aldık arkadaşlarınızdan.

Ama biz bu konuların takipçisi olmak zorundayız. Çünkü biz bir sivil toplum örgütüyüz. Amacımız, doğruların bulunmasına yardımcı olmak.

Kişilerle hiçbir sorunumuz yok.

Aldığımız duyumlara göre CISS, yani Uluslararası Sağırlar Spor Federasyonu, yeni federasyonun tanınmasını ve Türkiye nin olimpiyatlara bir defa daha alınmasını son kez kabul etmiş. Başkanın sağır olması gerektiği konusunda israr ediyorlar. Sağırlar Olimpiyatı öncesi yapılacak genel kurulda karar verilecek.

Bu arada duyduk ki, federasyon baskanı Oktay Aktaş büyük bir duyarlılık göstererek, “Türkiye için hangisi uygunsa onu yapmak zorundayız. Gerekirse istifa ederim” demiş. Bu davranışı bizleri duygulandırdı. Ancak, duygulanmakla işler çözülmüyor. Önümüzde 1.5 seneden az bir zaman var. Bu süre içinde federasyon başkanı sağır ve dilsiz olmak kaydı ile yeniden seçilmeli ve İşitme Engelliler Spor Federasyonu CISS e üye olabilmelidir. Aksi halde, daha önce bazı ülkelerin başına gelen, bizim de başımıza gelir ki, bu da federasyonumuzun uluslararası federayondan ihracı demektir.

Bizi sevmeyiniz. Biz, kimsenin bizi sevmesi peşinde değiliz. Bizi anlayışla karşılayınız. Sadece görevimizi yapıyoruz, darısı sizin başınıza!