GÜN
SAAT
DAKİKA
SANİYE
| Milliyet

İYİ Kİ GİDİYORSUNUZ BAY AYSAL

Galatasaray’ın şu anda hâlâ başkanı olan Bay Ünal Aysal, 3 Ekim akşamı Galatasaray Adası’nda, kız ve erkekler basketbol takımlarına bir veda yemeği verirken şöyle söyledi: “Basketbol takımlarımız geçen sene göğsümüzü kabartan başarılı branşlarımızdan, hem kızlar hem de erkekler geçen sene büyük başarı kazandılar. Bu nedenle de bu akşam burada toplandık. Hem anılarımızı tazeleyeceğiz, hem de bayramlaşacağız.”

Peki Bay Aysal, Engelsiz Aslanları, basketbolcu ve Galatasaraylı saymadınız mı? O akşamki yemeğe davet etmediğiniz tekerlekli sandalye basketbol takımı geçen sene 8 kez üst üste Türkiye Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Lig şampiyonu olmadı mı? Daha sonra 5 defa Avrupa Şampiyonu olmadı mı? Dahası var, 4 kez de Kainat Şampiyonu olmadılar mı? Yoksa siz hâlâ tekerlekli sandalye basketbolunu rehabilitasyon falan mı zannediyorsunuz? Bunlar bir kenara, siz yurtdışında yaşamış bir insansınız, “inclusion” diye bir şey duymadınız mı? Yani engelli insanları hayata dahil etme. Birleşmiş Milletlerin bu konuda verdiği kararı size hiçbir danışmanınız da mı söylemedi?

Bugüne kadar bir-iki kez Engelsiz Aslanlarla ilgili konuşurken, sağdan soldan duyduğunuz sözleri, televizyonlarda izledik. Ama bu kadar büyük bir vefasızlık yapacağınız hiç aklımıza gelmemişti.

Bu davranışınızın sadece vefasızlık değil, aynı zamanda bir ayrımcılık olduğunun da farkında mısınız?

Bu satırların yazarı çocukluğundan beri Galatasaraylıdır ve bu yaptığınızdan bir Galatasaraylı olarak, sizin adınıza utanç duyduğunu bilmenizi isterim. İyi ki gidiyorsunuz, inşallah bir daha da yeniden aday olmaya falan kalkmazsınız. Yolunuz açık olsun, ama lütfen Galatasaray’dan uzak durun.