GÜN
SAAT
DAKİKA
SANİYE
| Posta

İYİ VE KÖTÜ ÖRNEK

Yavuz Kocaömer Posta

İPEKYOL

17 – 28 Eylül tarihleri arasında Atinada Paralimpiklere katılan kafilemizin yanında 12 genç sporcumuz da Almanlar ve Avusturyalılar ile birlikte aynı tarihlerde Atinada yapılan Uluslararası Paralimpik Gençlik Kampıa gittiler.

Kafileye dahil genç kızlarımızın bir örnek giyinmeleri , orada ülkemizi düzenli ve güzel bir şekilde temsil etmeleri önemli olduğu için İPEKYOL firmasına başvurarak seyahat, seremoni ve kamp sırasında giyecekleri kıyafetleri verip veremeyeceklerini sorduk. Bir dediğimizi iki ettirmediler. Verdikleri harika kıyafetlerin yanında , gençlerimizin toplandığı otele bir de terzilerini göndererek gerekli olan düzeltmeleri yaptılar.

Vazgeçilmez marka

İPEKYOL , dünyayı takip eden tarzını belirlemiş, kadınlar için vazgeçilmez bir marka olmuştur. Hem kalitesi hem de tarzı ile Türkiyein önemli

il firmaları arasındaki yerini alan İPEKYOL büyük şehirlerde seçkin ürünler satan 100 kadar mağazaya toplu üretim yapmaktadır.

1999 yılında İPEKYOL dan tamamıyla ayrılarak bağımsız bir marka haline gelen Twist , modern ve rahatlık anlayışıyla kısa sürede genç kızların ve kendilerini genç hisseden kadınların tercihi olmuştur.

İPEKYOL un hiç düşünmeden her türlü olanağını kullanarak Paralimpik Gençlik Kampıa katılan gençlerimize destek olması bizleri çok mutlu etmiştir.

İPEKYOL a sonsuz teşekkürlerimizi sunuyor , ticaret hayatında başarılar diliyoruz.

Türk Hava Yolları ın ayıbı

Ağustos ayında yapılan Atina Olimpiyatları sırasında Türk Hava Yolarıın 12-31 Ağustos tarihleri arası Türkiyeden Atinaya uçacak sporseverleri özel bir tarifeyle 149 dolara uçuracağını öğrenince çok sevindik. Hemen Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Ahmet Faruk Yanardağı arayarak kendisine , sporun gelişmesine ve olimpiyatları daha fazla vatandaşımızın izlemesine neden olabilecek bu davranıştan dolayı kutladık ve \ 17- 28 Eylül tarihleri arasında Atinada paralimpikler var. Onlara da aynı sistemi uygulayacak mısınız ?\ diye sorduk. Kendisi haklı olarak Paralimpikin ne olduğunu bilmediği için önce bilgi verdik. Daha sonra \ bir dilekçeyle başvurun\ dediler.

16 Ağustos 2004

16 Ağustos da T.C. Başbakanlık Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Bedensel Engelliler Spor Federasyonu , THY Üretim Planlama ve Gelir Yönetimi Başkanlığıa bir faks göndererek durumu anlattı ve olimpiyatlarda yapılan indirimin Atina Paralimpikleride de yapılmasını rica etti.

10 gün kadar ses çıkmayınca 28 Ağustos a tekrar Ahmet Faruk Yanardağı aradık. Faksı almadığını söyledi. Faks numarasını kendi verdiği halde gönderdiğimiz faksın başka bir birime gidip orada kaldığını öğrendik. Aynı gün hem federasyon , hem de biz yazıyı tekrar gönderdik.

Eylül ayının ilk günlerinde THY dan hala bir ses çıkmamıştı.

13 Eylül 2004

13 Eylülde akşam saatlerinde Ahmet Faruk Yanardağ bizzat bu satırların yazarını arayarak , sonunda kendisinin genel müdüre gitmek zorunda kaldığını ve biraz önce görüşerek yüzde 50 indirim sağladığını belirtti. Biz de kendisine \ Biraz geç kalmadınız mı ? 3 gün sonra Paralimpikler başlıyor \ dedik. Ama baştan beri iyi niyetle bizlere yardımcı olmaya çalışan Ahmet Faruk Beyin söyleyecekleri bu kadardı. Daha sonra 15 Eylül akşamına kadar da THY dan bir ses çıkmayınca, tekrar aradık. Bu sefer verilen cevap fıkralara konu olacak nitelikte idi : Uçuşlar başlamış olduğundan , geçmiş döneme ait bir uygulama yapılamıyor. Bu durumu Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğüe ve Federasyona yazılı olarak bildireceğiz.

Duyarsızlar

THY nın hangi kademesinde olursa olsun paralimpik konusuyla ilgilenmeyen , engelsiz insanlara olimpiyat oyunlarında sağlanan indirimi , paralimpiklere gelince sağlamayan ve bu konuyla ilgisi olan başta genel müdür olmak üzere ilgili tüm birimlerini kınıyoruz. Onların en büyük şansı , milli hava yollarımızın yönetim kademelerinde bulunmalarıdır. Yoksa bu konuyla ilgili söylenecek çok daha ağır sözler vardır.

Ahmet Faruk Yanardağa defalarca telefonda \ öküz altında buzağı aramamaları\ için THY da elit kart sahibi olduğumuzu , sadece ve sadece business class da uçtuğumuzu , dolayısıyla böyle bir indirimi kendimiz için değil, oraya gelecek olan en fazla 50 kişi için istediğimizi belirtmemiz de fayda etmedi.

Tekerlekli Sandalye Basketbol Milli Takımımızın yurt dışı temaslarında , tekerlekli sandalyelerinden ekstra bagaj istemeleri ve uzun tartışmalar sonucu bundan vazgeçmeleri de dünyadaki hava yolları içinde sadece Türk Hava Yollarıa yakışırdı.

DUYURU

www.tesyev.org sitesini ziyaret edin. Yarışmaya katılın, hediyeler kazanın.

GÜZEL SÖZ

Evcil hayvanların en vahşisi dalkavuklardır .

( Pittacus )