GÜN
SAAT
DAKİKA
SANİYE
| Milliyet

MİLLİ FORMAYI RET

Görme Engelliler Spor Federasyonu’na bağlı Erkek Goalball Milli Takımı’nın 6 oyuncusu Milli Takım kampına davet ediliyor. Bu sporculardan biri hastalık mazeretini bildiriyor, diğeri yeni çocuğu olduğunu ve katılamayacağını belirtiyor. Diğer 4 sporcu ise yaşanan bazı olayları anlatıp, ‘Gençlerin yolu açmak üzere, bu kampa katılmıyoruz’ diyorlar. Federasyon Başkanı Hasan Sayyıdan, derhal 6 sporcuyu da Disiplin Kurulu’na veriyor. Şimdi bakalım Disiplin Kurulu ne karar verecek?

Ama Hasan Sayyıdan şunu düşünmüyor: Sağda solda ‘Ben Spor Genel Müdürlüğü ile anlaştım, isteyen istediğini yazsın’ diyor. Ama kendi kusurlarını, yanlışlarını örtmek için de bir yandan çaba gösteriyor. Bu satırların yazarını telefonla arayarak, sekreterine görüşmek istediğini söylüyor. Biz de kendisi ile yüz yüze görüşülecek bir konu olmadığını, elinde belgeler varsa o belgeleri göndermesini, bir yanlış yazı yazıldı ise bunun düzeltilmesinin de yapılacağını belirtmemize rağmen, ısrarla bir mail göndererek, ‘Yanlış haberler yazıyorsunuz, yüz yüze görüşelim’ isteğine yine aynı gerekçelerle olumlu yanıt verilmiyor.

Peki Bay Sayyıdan, oğlunuzu Rio Paralimpik Oyunları öncesinde son anda kadroya Milli Takım Antrenörü olarak koymanız üzerine, o zamanki Milli Takım Antrenörünün buna karşı çıkması ve Spor Genel Müdürlüğü’nün oğlunuzu kafileden çıkarmasının intikamını almaya mı çalışıyorsunuz?

Elimizdeki banka dekontlarına göre bu sporcuların hesaplarından belli paraların, hem de eşinizin, yani oğlunuzun annesinin hesabına havale edildiği de yalan mı? Daha sonra bu iş ortaya çıkınca hemen bir yerlerden birtakım paralar bulup, bu çocuklara (söylenene göre) yaklaşık toplam 30 bin lira iade ettiğiniz ve ‘size soran olursa 5-10 gün sonra bu parayı aldık dersiniz, yeni aldığınızı söylemeyin’ sözleri de mi yalan?

Bu iş artık bir minare-kılıf olayına döndü. Bunun için de Spor Genel Müdürlüğü umarız gerekeni yapar.