GÜN
SAAT
DAKİKA
SANİYE

MUHTEŞEM GECEYE DÜŞEN GÖLGE

Geçtiğimiz hafta İstanbul- Zincirlikuyu`daki Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde, 63`üncüsü düzenlenen ‘Gillette-Milliyet Yılın Sporcusu Ödülleri` gecesi yapıldı. Geceyi televizyondan ve yazılı basından izlemişsinizdir. Bugüne kadar birçok defa katıldığım gecelerin en mükemmeliydi.

Hiçbir masraftan kaçınılmamasının yanı sıra, gelen davetliler de spor dünyasının en önemli isimleriydi. Tek eksiğimiz, hava muhalefeti dolayısıyla Hakkari`den gelemeyen Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç’tı. Emeği geçen herkese bir kez de buradan teşekkür edelim.

Ödül töreninde…
Gecenin tek olumsuz yanı, Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Arif Uztürk’ün, ‘Yılın Paralimpik Takımı’ seçilen Tekerlekli Sandalye Basketbol Milli Takımımız ile sahneye çıkıp bir de ödül almasıydı.Herhangi bir kulüp takımı bir ödül alırsa, oranın başkanı çıkar. Nitekim Beşiktaş futbol takımıyla Başkan Fikret Orman da sahneye çıktı. Ama “Birkaç söz söyler misiniz?” şeklindeki soruya “Hayır, teşekkür ederim” diye yanıt verdi.

Milli Takım`dan rol çalmak
Arif Uztürk ise mikrofonu aldı eline. Federasyondan bahsetti, “Ödülü tüm Paralimpik Ailesi adına alıyorum’’ dedi. Haydaaa! Bay Uztürk, siz bu yarışmada aday değildiniz.O ödüle Tekerlekli Sandalye Basketbol Milli Takımımız, Milliyet okurlarının oylarıyla layık görüldü. Sizin ne işiniz vardı orada? O ödülü Milli Takımımızın antrenörü, takımın kaptanı alacaktı.

Ayrıca, sizin bu ülkede paralimpik adına bir ödülü alma yetkiniz de yok. Ama siz hiç hakkınız olmayan bir ödülü, Milli Takımımızdan rol çalarak, sıkılmadan aldınız. İşte bu tip spor adamları Türkiye sporundan uzaklaşmadığı sürece verilen emeklerin bir kısmı hep boşa gidiyor. Ne diyelim Allah ıslah etsin.

Hüseyin Aksu hurriyet.com.tr`de
Hüseyin kardeşimiz, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun. Daha sonra, Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi`nde İnsan Kaynakları Yönetimi konusunda yüksek lisans yapmış, tekerlekli sandalyede yaşayan içimizden biri.Kendisi hem Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı’nda (TESYEV) çalıştı, hem de şu anda Türkiye Milli Paralimpik Komitesi’nin (TMPK) yönetim kurulu üyesi.

Engelli sporunun gelişmesi için yazacak
Geçtiğimiz günlerde hurriyet.com.tr` nin spor bölümünde engelli sporları ile ilgili yazılarına başladı. Yazıları sık sık yenilenecek. Engelli sporunun özellikle aksayan taraflarını ve gelişmesini kaleme alacağına inandığımız bu kardeşimizi muhakkak okuyun.
Ayrıca kendisine bu olanağı sağlayan Hürriyet Gazetesi Spor Müdürü Mehmet Aslan kardeşimize de buradan bir kez daha teşekkürlerimizi sunuyoruz.