GÜN
SAAT
DAKİKA
SANİYE
| Milliyet

O ŞİMDİ IRAK’TA

Bahsettiğim kardeşimiz eskiİzmirBüyükşehirBelediyesiTekerlekli Sandalye BasketbolAntrenörü, eskimilli takımantrenörümüzHarman Yazıcıoğlu. Harman, ülkemizde, kendini, tekerlekli sandalye basketboluna adamış antrenörlerimizden biri.

1996 yılında kurulan İzmir Büyükşehir BelediyesiSporKulübü Tekerlekli Sandalye Basketbol şubesi, 2000-2004 yılları arasında 4 yıl hiç yenilmeyerek üst üste namağlup Süper Lig Şampiyonu olurken ve bu arada 103 resmi milli maçla dünya yenilmeme rekorunu elde ederken, antrenörleri Harman idi. Daha sonra altyapıya önem veren ve İzmir’den bugün süper tekerlekli sandalye spor ligimizde çeşitli kulüplerde spor hayatını devam ettiren basketçilerimizin yetişmesinde onun payı çok büyüktür.

Yine onun teknik direktörlüğünde 2003 yılında Eurolig 2 Kupasını ülkemize ilk defa getiren İzmirBüyükşehir BelediyesporKulübü olmuştur. Onun bu konudaki başarılarını ve öz verisini anlatmaya bu sütunlar yetmez. Şimdilerde ise Harman Yazıcıoğlu ülkemizin gururu olarak bir süredirIrakTekerlekli Sandalye Basketbol Milli Takımı‘nın antrenörlüğünü yapıyor. Bir yandanGalatasaray,Beşiktaşgibi kulüplerimizAvrupa kupalarında finaller oynayıp Avrupa şampiyonlukları, kainat şampiyonlukları elde ederken, diğer yandan Harman Yazıcıoğlu ile antrenörlerimizde yurt dışına açılıyor. Bunların hepsini yıllardır süre gelen devlet, sivil toplum örgütleri birlikte çalışmasının bir sonucu olarak görmek gerekir.

Harman’ı yürekten kutluyor ve onun Irak’ta elde edeceği başarılara kesin gözü ile bakarken iyi haberlerini bekliyoruz.