GÜN
SAAT
DAKİKA
SANİYE
| Posta

Olaylar … Açıklamalar …

Olaylar … Açıklamalar … Posta

Yavuz Kocaömer Postabasin@hotmail.com e-mail adresinden bir açıklama aldık. İnternetle ilgili olan okuyucularımızın bildiği gibi her isteyen hotmail ‘e girip bir e-mail adresi alabilir. Dolayısıyla gelen e-mailin ciddiyeti konusunda endişelerimiz oluştu. Ve bu endişelerimiz gönderilen açıklamanın altında bir imza olmaması nedeniyle daha da pekişti. Bu ne biçim basın danışmanlığıdır ? Eğer bunu gerçekten Karşıyaka Belediyesi gönderdiyse hem ayıp etmiş , hem de basın ilişkileri konusunda ne kadar amatör olduğunu ortaya koymuştur. Yazmış oldukları açıklama , bir çok noktada gerçeği yansıtmadığından sütunlarımıza almıyoruz. Ve buradan Karşıyaka Belediyesi Basın Danışmanlığı’na sesleniyoruz: Yukarıda bahsettiğimiz e-maili gerçekten siz mi gönderdiniz ? Eğer siz gönderdiyseniz bu nasıl bir ciddiyettir ? Bu e-mail size aitse altına isimlerinizi yazıp resmi bir e-mail adresinden gönderin. Ya da yine imzalarınızı atarak posta yolu ya da faksla açıklamanızı yollayın. O zaman biz de cevabımızı vereceğiz. Karşıyaka Belediyesi’nin son seçimlerden sonra , engelliler konusunda eski dönemin hassasiyetini göstermediğini tekrar edip yazdıklarımızda ısrarlı olduğumuzu da bu arada belirtelim.

KRM ‘den ses yok

Kasım 2004 ‘de engelli insanları eğiteceğini söyleyerek ortay çıkan, bu konuda İş-Kur’un ve sponsorların desteğini alan KRM şirketi , aradan 1 yıl geçmesine rağmen , yaptığı faaliyetlerle ilgili sessizliğini koruyor. Daha öncede yazdığımız gibi , ticari amaçla hazırlanan bu tip projeleri herkesin yapmaya hakkı vardır. Ancak konu engelliler ise, devletten parasını alıyorsanız , sponsorlardan büyük destek görüyorsanız bunun sonuçlarını da kamuoyuna açıklamak zorundasınız. Başından beri söylüyoruz , bilgisizce hazırlanmış, Türkiye’de engelli guruplarını, bu konudaki söz sahibi dernek ve federasyonları incelemeden başlatılmış bir projenin başarılı olma şansı çok azdır. Umarız devletin ve sponsorların parası heba olmamıştır. Gönderecekleri belgelerle kanıtlanmış her türlü açıklamayı sütunlarımızın elverdiği nispette yayınlayacağımızı bir kez daha hatırlatıyoruz.

TRT ve Devlet Demir Yolları

Bu iki kurumumuzun kaç engelli çalıştırdıkları ve yasalara uyup uymadıkları konusunda hala en ufak bir ses yok . Belli ki basın danışmanları Posta Gazetesi okumuyor. Belki bu kurumda çalışan birileri bu yazıyı görürde onlara hatırlatır. Önümüzdeki dönemde bu kurumlarla ilgili elde edeceğimiz bilgileri biz buradan yayınlarsak mahcup olacaklarını hatırlatmak isteriz.

Haydi engelli gençler spora

Ülkemizde engelliler sporu tüm zorluklara rağmen gelişiyor. Özellikle yeni açılan tekerlekli sandalye basketbol kulüpleri bu sporun aileler tarafından daha cazip görülmesini sağlıyor. Bir profesyonellik içinde yürütülmeye başlanan bu dalda , artık bir çok kulüpte transfer ücretlerinden ve aylık maaşlardan bahsediliyor. Biz de bu konuyu siz sevgili okuyucularımıza duyurmak istedik. Bundan böyle her hafta bir ilimizdeki spor kulüplerinin iletişim bilgilerini ‘’ Çengelli Pano ‘’ köşemizde sizlere duyuracağız. Vereceğimiz telefon numaralarına ve adreslere ulaşarak kulüplerle görüşebilir, gençlerimizi spora yönlendirebilirsiniz. Böylece onlar toplumla kaynaşırlar , moralleri düzelir. Belki ailelerine maddi katkıları olur. Ve de bir gün ülkemizi yurtdışında temsil ederler. ‘’ Çengelli Pano ‘’ köşemiz müsait olursa birden fazla kulübümüzü de tanıtmaya gayret edeceğiz.

Başarısızlık düşmek değil , yerden kalkmamaktır . M. Pickfor

ÇENGELLİ PANO

KULÜP TANITIMI KÖŞESİ " Haydi engelli gençler spor yapmaya "diyoruz ve bu hafta size İstanbul Çapa’daki Engelli Spor Kulübü’nün ulaşım bilgilerini veriyoruz. İSTANBUL ENGELLİ YILDIZLAR SPOR KULÜBÜAşağı Guraba Cad. Dr.Ahmet Paşa Sok. No: 15 Çapa/İSTANBULTel : ( 0212 ) 534 11 94 / 0212 534 03 43 Faks : ( 0212 ) 534 21 13Basketbol ana branş olmak üzere, yeterli sayıda sporcu bulunursa masa tenisi, Atıcılık, Okçuluk takımı kuruluyor.

İlgili: Ogün Karataş