GÜN
SAAT
DAKİKA
SANİYE

OLMADI FATİH HOCAM!

Yavuz Kocaömer Fanatik

12 Şubat 2001akşamı Olimpiyatevi nde; www.sportfoy.com spor sitesi, 2000 yılının başarılı spor adamlarını, idarecilerini ve sporcularını ödüllendirdi.

Yılın Takımı: Galatasaray, Yılın Federasyon Başkanı: Azat Baykal, Yılın Sporcusu: Halil Mutlu vs. idi…

Fatih Hocamız büyük bir özveri göstererek, burada yapılan ödül törenine katıldı. Kokteylin yapıldığı salona geldiği anda, bütün ilgiyi üzerine çekti. Yolunun üzerinde karşılaştığı insanların elini sıktı ve doğruca törenin yapılacağı salona gitti, oturdu. Sonra tören başladı. Fatih Hoca beşinci sırada ödülünü aldı, yerine oturdu. Ve bir dakika sonra salonda bir kaynaşma oldu. Fatih Hoca ön sırada oturduğu yerinden kalkarak, peşine salonda bulunan kameraları ve foto muhabirlerini de takarak, salonu terk etti. Mazereti belli idi. Saat 22.00 de başlayacak olan CNN Türk teki spor programına yetişecekti. Ancak, salonu terk ettiği sırada, saatler 20.10 du ve kendisi ayrıldıktan sonra da törenin devamı sadece 18 dakika sürdü. Olimpiyatevi ile CNN Türk ün araıi da, her türlü trafiğe rağmen 20 dakikadan fazla değildi. O akşam orada, spor ve iş dünyasından ve en önemlisi engelliler spor kulüplerinden davetliler vardı. Fatih Hocanın ayrılması ile salonda buz gibi bir hava esti, ondan sonra devam eden ödül töreni bir anda medyanın ilgisinden yoksun, hüzünlü bir hale geldi.

Sevgili Fatih Hocam, bu satırların yazarı sonuna kadar Galatasaraylıdır. Kendisi de Başak burcundan olduğu için, seni çok iyi anlar. Ayrıca bu ülkeye son yıllarda yaptığın hizmetler dolaıysıyla da bir Türk olarak, Avrupa da yaşayan bir Türk olarak, hep başı dik gezmistir. Bunun için sana sonsuz bir tesekkür borçluyuz. Hatta, aramızdaki yaş farkına bakmadan seni omuzlarımızda bile tasırız. Ama o akşamki davranışını sana hiç yakıştıramadık. 18 dakika daha o salonda otursa idin, hem medyanın ilgisi senden çok ödül alanlara çevrilir hem de engelli insanlarımızla ilgili yapılan konuşmalara şahit olurdun.

İnsan hayatta her şey olabilir sevgili Fatih Hocam. Seni, Kıtalararası Süper Kupa nın şampiyonu olan bir takımın başında görmek, bir Türk vatandaşı olduğumuz için en büyük idealimizdir.

Öte yandan Fatih Hocam, o akşam sen ayrıldıktan sonra engelli sporcuların senin için söylediklerini duysaydın, inaniyoruz, o duygusallığınla çok üzülürdün.

Bunların hepsi gelip geçici. Hayatta her şeyin bir sonu var Fatih Hocam…

O aksam bizleri üzdün ama sana kırılmadık. Çünkü sen ülkemizi dünyaya en güzel şekilde tanıtan insanlarımızdan birisin. Ama bizi, sırf bu yüzden seni sevmek zorunda bırakma Hocam!