GÜN
SAAT
DAKİKA
SANİYE
| Posta

ÖZEL SPORCULAR YİNE HARİKAYDI

10-12 ve 12-14 Şubat tarihleri arasında Antalya Limak Limra Otel’de organize edilen 1. ve 2. Bölge Masa Tenisi Turnuvaları’nda derece alan sporcularımız 22-24 Şubat tarihinde ‘Özel Sporcular Yavuz Kocaömer 2. Masa Tenisi Türkiye Şampiyonası’na katıldılar. 636 özel sporcumuzun yanı sıra, aileleri, antrenörleri ve idarecileri ile birlikte katılım 2 bin kişiyi geçti.

Onlarla olmaktan çok mutluyuz

Neredeyse 81 ilimizden gelen özel sporcularımızın içinde denizi ilk defa gören ve Limak Limra Otel gibi bir tesiste ilk kez konaklayanların sayısı az değildi. Her zaman olduğu gibi iki kankam Salihcan ve Caner’le de bir araya geldik. Çok güzel şeyler yaşadık. Onlar, içlerinde kötülük olmayan, düşündüklerini açıkça söyleyen, gerçek anlamda saf ve temiz çocuklar. Özellikle de down sendromlu gençlerimiz… Hepsiye birlikte olmaktan çok keyif aldık.

(Özel Sporcular Spor Fedarasyonu Asbaşkanı Aydın Koç, Sporcu Salihcan Öztankal, TESYEV ve TMPK Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Kocaömer, Özel Sporcular Spor Fedarasyonu Asbaşkanı Efkan Korkmaz, Sporcu Ahmet Durmaz, Sporcu Caner Ekin Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkanı ve TMPK Yönetim Kurulu üyesi Birol Aydın)

Çok önemliydi

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonumuz dünyada bugüne kadar düşünülmemiş bir ilke de imza attı. Down sendrom, otistik, mental olarak 3 gruba ayırdıkları kızlar ve erkekler kategorilerini turnuvada ayrı ayrı düzenledi. Türkiye Milli Paralimpik Komitemiz (TMPK), Uluslararası Paralimpik Komitesi’nde, bu konuda aynı düzenlemenin yapılması için gerekli çabayı gösterecek. Türkiye Şampiyonası’na Sayın Spor Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile Bakan Yardımcımız sevgili Hamza Yerlikaya’nın telgrafları ulaştı. Ama bu telgrafları gönderen Bakanlığımızın sözde yetkilileri turnuvanın ismini yanlış yazdılar. Anakent Belediye Başkanı Menderes Türel ise bir çelenk gönderdi. Bu ilimizin valiliğinden ve emniyet müdürlüğünden ise ne bir temsilci geldi, ne de iyi dileklerini içeren bir yazı. Oysa yapılan çok önemli bir Türkiye Şampiyonası’ydı. Başarıya ortak olsalardı Tabii ki ülkemizin koşullarında bu ilimizin valisinin ve emniyet müdürünün, aynı saatlerde Dışişleri Bakanımız kentteyken turnuvaya gelememelerini anlayışla karşılıyoruz. Ancak bir temsilcilerini gönderip bu keyifli geçen şampiyonanın havasını görüp oradaki sporcularımızın başarılarına ortak olmaları pekala mümkündü. Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürü sevgili Doç.Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu ise her zaman olduğu gibi yanımızdaydı. Kendisinin Antalya’da engelli sporu için yaptıklarını bir başka yazımızda sizlerle paylaşacağız.

Herkese teşekkürler

Otizmli kardeşimiz Yıldırım Beyazıt, mükemmel sesi ve ustalara taş çıkaracak kadar iyi bağlama performansıyla açılış gecesinin sürprizi oldu. ‘Bil Oğlum’ türküsünü seslendirirken duygusal anlar yaşadık.

Sonuç: Böyle kişisel çıkarlarını düşünmeyen, kendilerini engelliler sporuna neredeyse adamış Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkanı sevgili Birol Aydın başta olmak üzere, gece gündüz demeden çalışan tüm yönetim kurulu üyelerine ve antrenörlerimize buradan bir kez daha şükranlarımızı sunuyoruz.

11.03.2019 Posta Gazetesi