GÜN
SAAT
DAKİKA
SANİYE
| Posta

Sağlıklı Yaşam

Sağlıklı Yaşam Posta

Yavuz Kocaömer Posta

Diyeceksiniz ki “Niye böyle bir konuda yazmayı seçtin?’’ Çünkü bence tüm sağlıklı ve sağlık problemi olan insanların çok ciddiye alması gereken bir konu bu.

Bundan yaklaşık 1,5 yıl önce manyetik alan tedavisi ile ilk kez karşılaştım. Açık söylemem gerekirse konuya biraz şüpheyle yaklaştım. Bugün geldiğim noktada , manyetik alan sisteminin faydalarını kendimde gördüğüm için artık çok rahat anlatabiliyorum. Aslında manyetik alan tedavisi Mısırlılardan, Çinlilere, Mayalara, Yunanlılara ve Romalılara dek , eski yüksek kültürlerin hepsinde tanınıyordu. Zamanın bilim adamları vücut işlevimizi ve metabolizmasını manyetik alanlar yardımıyla olumlu yönde etkileyebileceğimizi biliyorlardı.

Genel olarakGünlük çalışma hayatımızda stresten kaynaklanan çeşitli sorunlarla karşı karşıya kalırız. Hareket eksikliği, temiz hava ve doğal güneş ışığı altında çok az kalma, kötü beslenme alışkanlıkları gibi etkenler , sessizce başlayıp bir süre fark edilmeyen ciddi rahatsızlıklara yol açıyor. Bunlara vücuda aşırı derecede nikotin, kafein ve alkol alınması gibi ihmalkar bir yaşam tarzı ve besinlerimizdeki vitamin miktarlarının sürekli azalması da eklenmektedir. Uyku bozuklukları, kendini iyi hissetmemek, bitkinlik veya metabolizma bozuklukları bir etki zincirinin ilk halkalarını oluşturan tipik belirtilerdir. Bu etkenlerin kaçınılmaz sonuçları olarak hastalıklar ortaya çıkmakta yaşam kalitesi daha erken yaşlarda düşmektedir. Genel olarak manyetik alan tedavisi bağışıklık sisteminin güçlenmesinde büyük bir rol oynuyor. Vücuttaki oksijen ve besinlerin hücreye daha rahat transfer edilmesini sağlıyor ve hücre enerjisini arttırıyor.

Bugün batıda manyetik alan tedavisi çok geniş alanlarda kullanılıyor. İşlevsel kan dolaşımı bozuklukları, genel kalp, kan dolaşımı ve tansiyon şikayetlerinde tamamlayıcı tedaviyi sağlıyor. Yara ve kemik iğleşmesi süreçlerini harekete geçirmesi ve aşınma belirtilerinde destekleyici olarak rol oynuyor. Kemik ve eklemlerdeki dejeneratif hastalıklarda da destekleyici olarak önemli bir görev üstleniyor. Bilindiği gibi Avusturya’nın toplam nüfusu 7 milyon ve neredeyse her 20 ailede bir adet manyetik alan rezonans stimülasyon terapi ürünü ( mrs 2000) bulunmaktadır, görüyorsunuz ki sağlıklı yaşam konusunda ne kadar büyük bir ciddiyet ve hassasiyet var.

Vita – LifeAvusturya kökenli Vita- life firması , manyetik alan rezonans sistemleri üretiyor. Ayrıca Vita-life yalnız Avusturya , Monako ve Almanya’da özel olimpiyatlara değil, Türkiye’de de TESYEV ( Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı) vasıtasıyla engelli insanlarımıza hizmet ediyor. Biz de hem bizzat kendimizde yaşadığımız bu olumlu değişiklikleri , hem de firmanın engellilere olan yakınlığı dolayısıyla bu yazımızı yazdık.

Sporcular Bu gün Galatasaray , Fenerbahçe gibi kulüplerimizdeki sporcularımız da, Vita-life ürünü olan MRS 2000 manyetik alan ve rezonans sistemlerini kullanıyor. Önümüzdeki günlerde , pilot olarak seçilecek bir engelliler spor kulübünde de bu sistemler devreye girecek.

Aslında bu manyetik sistemler sağlığına önem veren tüm aileler için , her evde bulunması gereken bir sistem. Özellikle yaşlı insanlarımız için ve çocukların gelişmesine yardımcı olacak şekilde , daha fazla öğrenme ve konsantrasyon yeteneği , hipo veya hiperaktif çocuklarda sınır değerlenmesinin ayarlanması konusunda başarıyla uygulanıyor. Bu konuda bilgi edinmek isteyen okuyucularımız TESYEV’in 0 212 – 274 10 32 ve 274 11 71 no’lu telefonlarından Vita – life firmasıyla ilgili bilgileri temin edebilirler.  DUYURUKullanmadığınız ensülinlerinizi vakfımıza bağışlayabilirsiniz!Türkiye Diyabet Vakfı Çapa Şubesi  – 0 212  633 51 71

sonu