GÜN
SAAT
DAKİKA
SANİYE
| Milliyet

SAYIN DURSUN ÖZBEK’E

Dursun Bey, bir süre önce, tekerlekli sandalye basketbol branşının teknik kurulu ile bir toplantı yaptığınızı biliyoruz. Bu toplantıda sizin, teknik kurulun önerdiği, bir özel eğitim merkezi yapmak, balo yapmak, daha doğrusu 113. kuruluş yıldönümü balosunun gelirinin Engelsiz Aslanlara kalması, storlarda satılan her üründen 1 TL bu branşa ayrılması gibi önerilerin hepsine ‘peki’ dediniz. Ve ‘Ben arkasındayım’ dediniz. İlaveten de ‘Takımı eski gücüne getirin’ talimatı verdiniz. 

Ancak, verdiğiniz talimatlar ne kadarı yerine getiriliyor onu hiç kimse bilmiyor. Şube sorumlusu olan kıymeti kendinden menkul Ural Aküzüm isimli yönetim kurulu arkadaşınız, sizin kendisinin yanında verdiğiniz talimatlara uymayarak ‘Bütçeniz 600 bin TL’dir. Bununla ne yaparsanız yapın’ diyecek kadar ileri gitmiştir. Hiç kendisine sordunuz mu, sorumluluğunu taşıdığı branşın Süper Lig’deki maçlarının kaç tanesine gitmiştir?

Geçenlerde bir arkadaşım, bu kişinin Galatarasay Lisesi’nde okurken, kendisine verilen lakabı söyledi. Hiç şaşırmadım. Bugünde aradan yıllar geçmesine rağmen, herhalde aynen devam ediyor. Yani bir takımın yolunu ‘TIKAC’lamaya çalışıyor. Ayrıca kendisi 113 senelik Galatasaray’ın asli yönetim kurulu üyesi olarak, bir federasyonun yedek yönetim kurulu üyeliğini kabul etmesiyle, kulübün tarihine ayrıca bir lekede sürmüştür. Neymiş, derneklerde, federasyonlarda yedek yönetim kurulu üyesi olanların istifa hakkı yokmuş. Hukukçuya, bir yorum yapıp bunun arkasına saklanmış.

Yukarıda sorduğumuz sorunun cevabını, isterseniz ben vereyim. Bu sorumlu arkadaşınız, Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı’nın hiçbir Süper Lig maçına gitmemiştir. Sizin ‘Eski gücümüze kavuşalım’ demenizin arkasından, henüz daha hiçbir basketbol transferi ile ilgili gelişme olmadığı gibi, devamlı olarak “Ekonomik olsun, 600 bin TL’yi geçmesin” sözleriyle herhalde şaka yapıyor.

Bu arada takımın as oyuncularına, diğer kulüplerden yapılan teklifler var. Kısa bir süre sonra onlarda giderse, o zaman Ural Aküzüm Bey hedefine ulaşacak ve belkide defalarca Avrupa ve Dünya şampiyonu olan Engelsiz Aslanlarımız ikinci kümeye düşecek.

NOT: Okurlarımızın mübarek Ramazan Bayramı’nı kutlar,huzur içinde geçirmelerini dilerim.