GÜN
SAAT
DAKİKA
SANİYE
SÖZÜ OKURLARIMIZA BIRAKTIK
| Posta

SÖZÜ OKURLARIMIZA BIRAKTIK

Sevgili okurlarımız, sizlerden çok sayıda mektup, faks ve e-mail aldık. Bu nedenle bugünkü köşemizi sizlere ayırdık ve sözü sizlere bırakıyoruz. İşte sizden gelen mesajların bazıları.

ÇOCUKLARIMIN OKUMASINI İSTİYORUM

Yüzde 40 engelliyim. Okurlarınız beni tanır, 2 yavrum için hayatta kalmaya çalışan anneyim. Çok yazdım, birisi de çıkıp ‘Çocukları ben okuturum’ demedi. İnsanlık öldü mü? Ben yine de pes etmiyorum. Oğlum lise 1’de, kızım ilkokul 4’te. Çok da güzel okuyorlar.

Ben okumadım, evlatlarım okusun diyorum. Hayat çok zor, ayda bir engelli aylığım var. Ev kirası mı vereyim, elektrik, su, odun, kömür, mutfak, okul masraflarını mı karşılayayım? Saygıdeğer iş adamlarından, hayırseverlerden ricam beni duysunlar. Ayrıca Esra Erol’dan bize yardımcı olmasını rica ediyor. Evimin kirasını veremiyorum. Dolap boş, dikili ağacım yok. Maddi desteğe çok ihtiyacım var. 

Y.A. / Samsun / Tel: 0541 578 19 70

KORONAVİRÜS

Katlettin canları girdin bedene
Oturamaz olduk kaldık evlerde
Rastlanmamış böyle bir çile
Onlarcasını aldın  soktun derde
Nasıl bir belaymışsın buldun bizi
Anaların sızladı yandı içi
Veren haktır, dermanı var illaki
Üzüldük yandı hapiste Hüseyin Keleşoğlu’nun içi
Rüzgar gibi hızlı girdin bedene
Üzülenler ağlayanlar her yerde
Sabret ülkem Allah yetişir her derde…

Hüseyin Keleşoğlu /

1 Nolu L Tipi K.C.İ.K. / C- 11 Koğuşu 

Maltepe-İstanbul 

KİMSEM YOK

Yüzde 86 engelliyim. Askerlik dönemimde rahatsızlandım. Hayatta kimsem yok. Şu anda malulüm. Yardım bekliyorum. 

(İsim, adres bizde saklı) / Tel: 0531 393 01 44

İYİ Kİ VARSIN TESYEV

Merhaba TESYEV ailem, Yavuz Kocaömer ağabeyim. Bizi sürekli düşünen bir ağabeyimizin olmasının beni mutlu ettiği kadar diğer arkadaşlarımı da mutlu ettiğini düşünüyorum. İyi ki varsınız güzel yürekli insanlar. 

M.Y. /

Dicle Üniversitesi Edebiyat Fakültesi /

Felsefe Bölümü

20 yıldır sırtımda taşıyorum

Yüzde 94 ağır engelli, 22 yaşında, 90 kilo bir oğlum var. Epilepsi, ağır mental hastası. Yürüyemiyor, çok saldırgan. 20 yıldır sırtımda taşıyorum, çok yoruldum. Motorlu, sepetli engelli aracına ihtiyacımız var, ben süreceğim. Ayrıca oğluma bez de lazım. Hayırseverlerden ve işadamlarından maddi, manevi destek bekliyorum. 

Cemal Örs / Aksaray / Tel: 0 545 356 96 28

‘KİTAP VE MEKTUP YOLLAR MISINIZ?’

Hayırsever vatandaşlardan ve iş adamlarından kişisel gelişim, felsefe, roman, edebiyat kitapları istiyorum. Ayrıca mektup yazmak isteyen arkadaşların mektuplarını bekliyorum. 

Zeynel Eren /

1 Nolu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü / C-18 Koğuşu Afyonkarahisar

6 yıldır cezaevindeyim. Kimseden maddi beklentim yok. Sadece mektup arkadaşı arıyorum. Benimle dertleşecek arkadaşların mektubunu bekliyorum. Size ve mektup yazacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. 

Gökhan Kurt

T Tipi Kaplı C.İ.K. B-8 Koğuşu

Karabük

30 yaşındayım, 6 yıldır cezaevindeyim. Yatmam gereken 11 yıl daha cezam var. İstanbul’da oturuyorum ama cezamı burada infaz ediyorum. Kitap okumayı seviyorum. Çünkü kitaplar insanlar gibi sürekli bir şeyler istemiyorlar. Sadece açıp okumamızı istiyorlar. Bu yüzden kitapları seviyor ve değer veriyorum. Benim gibi kitap okumayı seven insanlardan kitap göndermelerini rica ediyorum… Özgür ve mutlu yaşamanız dileklerimle. 

Doğan Geleş /

Tekirdağ 1 Nolu T Tipi K.C.E. B-13 Koğuşu /

Tekirdağ

Mektuplaşabileceğim arkadaş arıyorum. Maddi bir beklentim yok. 

Mustafa Genez / 3 Nolu T Tipi K. Cezaevi A-16 Koğuşu /

Tarsus- Mersin