GÜN
SAAT
DAKİKA
SANİYE

SÖZÜ OKURLARIMIZA BIRAKTIK

Sevgili okurlarımız, sizlerden çok sayıda mektup, faks ve e-mail aldık. Bu nedenle bugünkü köşemizi sizlere ayırdık ve ‘Söz sizin’ diyoruz. İşte sizlerden gelen mesajların bazıları…

‘Beşiktaş formam olsa’

Başıma gelen talihsiz olaydan dolayı 7 yıldır ceza evindeyim. Koyu bir Beşiktaş taraftarıyım. Beşiktaş’a gönül vermiş değerli Çarşı üyelerinden bana Beşiktaş forması, kazak, M beden eşofman takımı, 42 numara spor ayakkabı göndermelerini rica ediyorum.

Eyüp Kaya E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu D- 10 Koğuşu /Kırklareli

Fenerbahçeliler sesimi duyar mı?’

– 6 yıldır cezaevindeyim. 35 yaşındayım. Malatyalıyım. Hiç kimsem yok. Maddi yardıma ihtiyacım var. Adrese postaneden havale yapabilirsiniz. Ayrıca koyu Fenerbahçeliyim. Bana bir adet Fenerbahçe forması yollarsanız çok iyi olur. Tüm Fenerbahçelilere sesleniyorum.

İbrahim Ethem Kösem

M Tipi Kapalı Cezaevi A-11 Koğuşu Alaşehir/Manisa

– 28 yaşındayım, 4 yıldır ceza evindeyim. Bir o kadar daha cezam var. Koyu bir Fenerbahçe taraftarıyım. Burada maç seyretme imkanımız var. Ama param olmadığından rakip takımların taraftarları gibi forma giyip izleyemiyorum. Duyarlı Fenerbahçe taraftarlarından L beden forma veya Fenerbahçe amblemi taşıyan kıyafet bekliyorum. Muhammet Emin Kaya M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu B-12 Koğuşu ‘Mektup ve kitap gönderin’ – 10 senedir ceza evindeyim, daha cezamın bitmesine 7 sene var. Ben kitap okumayı seven birisiyim. Kitapseverler roman yollarsanız beni çok memnun edersiniz. Bu dört duvar arasında kitap okumak bana çok iyi geliyor. Dört gözle bekleyeceğim.

Mehmet Taş M Tipi Kapalı Cezaevi C-4 Koğuşu

Kozan/Adana

– 33 yaşındayım. 4 yıldır ceza evindeyim. Daha yatacak 3 yılım var. Benim değerli okuyucularımızdan ricam, okumadıkları kitapları bana göndermeleri. Fuat Öztaş Sulakyurt Kapalı Cezaevi B-4 Koğuşu /Kırıkkale-23 yaşındayım, 5 yıldır ceza evindeyim. Sevgiye, dostluğa önem veren herkesten mektuplarını bekliyorum.

Sinan İşlek E Tipi K.C.İ.K. E-14 Koğuşu /

Isparta

– 33 yaşındayım. 3 yıldır özgürlüğüm engelli. Benim gibi kader mahkumu ve hayata dair sevgilerini kaybetmemiş tüm arkadaşların mektuplarını bekliyorum.

İbrahim Karagöz E Tipi Kapalı Cezaevi E- 14 /

Isparta

-36 yaşındayım. Bir iftiradan dolayı 2.5 yıldır ceza evindeyim. 4.5 yıl daha yatmam gerekiyor. Anne ve babam ben küçükken vefat ettiler. Beni burada arayan soran yok. Benim manevi desteğe ihtiyacım var. Bana yazan kadın ya da erkek fark etmez, her mektuba itinayla cevap veririm. Lütfen elimden tutun. Kendinizi benim yerime koyun.

Murat Yalçın L Tipi Kapalı Cezaevi B-4 Koğuşu Mahmutlar/Alanya

-6 yıldır cezaevindeyim, 32 yaşındayım. Bilirsiniz ki her insanın bir sırdaşa, arkadaşa ihtiyacı vardır. Dertleşecek, arkadaş olacak herkesin mektuplarını bekliyorum.

Hasan Satıca Alaçam K-1 Kapalı Cezaevi 2.Koğuş

Alaçam/Samsun

– 25 yaşındayım. 1 senedir cezaevindeyim. Daha 5 sene cezam var. İçeriden ve dışarıdan bana arkadaş ve yoldaş olacak kişilerin mektuplarını bekliyorum. Sinan Yakut T Tip Kapalı Ceza İnfaz Kurumu D-1 Koğuşu/ Manisa- 30 yaşındayım. Kapalı cezaevinde yatıyorum. Bir suç işledim, cezamı çekiyorum. Kimsem yok, maddi-manevi sıkıntılar içerisindeyim. Hayırseverlerden bana yardım etmelerini rica ediyorum. Derdimi, sıkıntılarımı anlayacak kişilerin mektuplarını bekliyorum.

Hakan Sağlam

M Tipi Kapalı Cezaevi B-5 Koğuşu Ceyhan/Adana

‘Adım atabilecek misiniz?

14 Eylül tarihli ‘Çengelli İğne’ köşenizde kaleme aldığınız ‘Görmeyenleri Görmeyenler!’ yazınızı okudum. Ve bir yorum yapmak istedim. Cevapsız sorular: Biz “Otizimli”yiz ya, “Anlayamıyoruz!” peki siz neden ANLAMIYORSUNUZ? “Biz!” “sağırız”; peki “siz!”, mücadelemizin çığlıklarını neden DUYMUYORSUNUZ? Biz “körüz”; peki “siz!”, “biz!”i GÖRÜYOR MUSUNUZ? “Biz!”, “YÜRÜMEYEN AYAKLARIMIZLA KOŞMAYA!” hazırız da, “siz!” “ADIM ATABİLECEK!” MİSİNİZ???

Senem Arıcı senemarici02@gmail.com

‘Bursumu kesebilirsiniz’

Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı’ndan (TESYEV) burs alan öğrencinizim. İşe başladığım için vakfımızdan aldığım bursun kesilmesini talep ediyorum. Bana burs desteği sağladığınız için vakfınızın çalışanlarına ve gönüllülerine en içten teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum.

S. A. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi

Avukat arıyorum’

Bu mektubu cezaevinden yazıyorum. Unutulmak çok kötü. Bana maddi-manevi yardımlarınızı yollarsanız çok memnun olurum. Ayrıca avukata ihtiyacım var. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Doğan Şeşen E Tipi Kapalı Cezaevi C-16 Koğuşu/Kırşehir

‘İşitme cihazına ihtiyacım var’

Yüzde 40 işitme engelliyim. İki kulağım da duymuyor. İşitme cihazına ihtiyacım var. Kalp hastasıyım, ailem yok. Allah rızası için yardımlarınızı bekliyorum.

Çetin Osmankocaoğlu Tel: 0545 876 33 51

‘İstanbul Valiliği’ne’ 27 Ekim 2014’de bu sayfadan

(Alışveriş merkezlerinde engelli araçları için ayrılmış otopark bölümlerine normal araçların park etmesi hakkında)

İstanbul Valiliği’ne bir soru sormuştum. Neredeyse 1 yıla yakın zaman oluyor. Ne bir cevap ne de çözüm var. Acaba mülki amirden cevap gelecek mi? Sormuş olduğum konu ile ilgili nasıl bir çözüm olacak? Bekleyip göreceğiz…

Uğur Becerikli / İstanbul ugurbecerikli@yahoo.com

‘Yardımseverlere sesleniyoruz’

– 3 yıldır cezaevindeyim. Annemi ve babamı küçük yaşta kaybettim. 3 yıl daha buradayım. Kimsem yok. Tüm duyarlı kişilerden yardım ellerini uzatmalarını rica ediyorum. 42 numara spor ayakkabı, 34-36 beden jean pantolon, M beden eşofman takımı, M beden mont, M beden kışlık kazak gönderirseniz mutlu olurum.

Özgür Balko 1 no’lu L Tipi Kapalı Cezaevi E-4 Koğuşu Silivri/İstanbul –

Geçmişte yapmış olduğum hatalarımın cezasını çekiyorum. Allah’a şükür yüz kızartıcı bir suçum yok. Buralarda doğruyu da gördüm, yanlışı da. Artık hayata daha güzel bakıyorum. Sadece maddi ve giyecek sıkıntısı çekiyorum. M beden elbiseye, 43 numara ayakkabıya ve maddi yardıma ihtiyacım var. Allah kimseyi buraya düşürmesin.

Ferdi Arı Silivri 4 no’lu Cezaevi Postanesi F Blok F-1 Koğuşu Silivri/İstanbul 21.09.2015