GÜN
SAAT
DAKİKA
SANİYE
| Posta

SÖZÜ OKURLARIMIZA BIRAKTIK

Sevgili okurlarımız, sizlerden çok sayıda mektup, faks ve e-mail aldık. Bu nedenle bugünkü köşemizi sizlere ayırdık ve sözü sizlere bırakıyoruz. İşte sizden gelen mesajların bazıları.

‘İŞİTME CİHAZI GEREKİYOR’

İşitme engelliyim. İki kulağıma da işitme cihazı gerekiyor. Çalışamıyorum, kalp, tansiyon hastasıyım. Evde hiç yiyecek yok. Kıyafet ve ayakkabım da yok. Ekmek almaya para bulamıyoruz. Allah rızası için yardımseverlerin bana el uzatmalarını rica ediyorum.  

Çetin Osmankocaoğlu Tel: 0545 876 33 51

‘ENGELLİLERİ UNUTMAYIN’

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu, yolunuz zor, uzun ve engelli. İstanbul için yapılacak olan işlerde bizi yani engellileri sakın unutmayın. Bu zamana kadar yapılarda ve çevre düzenlemelerinde kanunda yapılması zorunlu olan işleri sürekli ötelediler. Bu sebeplerden dolayı biz engellilerin önüne her daim engel koymuş oldular. Bir kentin geliştiğini anlamak istiyorsanız görüşüm şudur: Tüm engel grupları kentin her bölgesine yardımsız şekilde erişebiliyorsa her şey yolundadır. Böylece bir ilin muasır medeniyetler seviyesine ulaştığı anlaşılır. Engelliler için yapılan işlerin takipçisi olacağımı bildiririm.

Uğur Becerikli  

KOLAY DEĞİL ENGELLER İLE  

Nafile beyhude yaşamın derdi

Gönlüm insanlara gülleri serdi

Herkes mutlulukla murada erdi

Engeller hep beni yerlere serdi

Kolay değil yaşam engeller ile

Eğer engelli isen çekersin çile

Ağlamak, gözyaşı hepsi nafile

Çekersin dertleri hep sine sine  

Çekilmiyor engel yaşamak çok zor

Kırar seni herkes gözler bakar hor

Bu dünyada ekmek kazanmak çok zor

Bir adım atmadan herkes diyor “Dur”  

Servet diyor ki hep ters döner devran

Artık engelliyi de görün bir insan

Bedende taşır oda bir can kan

Huzurlu yaşamak ister o da bir insan

Servet Bardak neco19751@hotmail.com
Tel: 0538 309 94 30  

‘YARDIM BEKLİYORUM’

66 yaşında bir anneyim. Yıllarca hemşire olarak çalıştım. CP’li kızımın tedavisi için uzun yıllar uğraştım, ona 40 yaşına kadar bebekler gibi baktım. Ama 2 yıl önce kaybettim. 19 yıl önce eşim de vefat etti. 1981 doğumlu bir oğlum var. Konulan teşhis; bipolar bozukluk. Yapmaması gereken işler yaptı, beni maddi olarak zorda bıraktı. Bu yaştan sonra iş bulamıyorum. Evimin kirasını kardeşim ödüyor. Oğlum yüzde 58 engelli. Erenköy Ruh ve Sinir Hastanesi’nden rapor aldı. Vasisi benim. Eve kahvaltılık bile alamıyorum. Ne olur yardım edin. Posta Gazetesi’ndeki köşenizi düzenli okuyorum. Lütfen bana el uzatacak birileri olsun.

Not: İlgilenen okurlar 0212 238 71 91 no’lu telefondan bilgi alabilir.  

‘KİTAP VE MEKTUP YAŞAM SEVİNCİMİZ’

■ 29 yaşındayım. Uzun süredir hükümlü olarak yatmaktayım. Benim gibi yalnızlığa mahkum olmuş, dertleşmek, mektuplaşmak isteyen arkadaşlardan mektup bekliyorum.  

Fırat Yılmaz L Tipi Kapalı Cezaevi E-6 Koğuşu / Gaziantep

■ Kader mahkumuyum. Zamanımı kitap okuyarak geçiriyorum. Okurlardan okunmuş kitapları göndermelerini rica ediyorum. İsteyenler mektup da yazabilir.  

Fahrettin Gültekin E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu C-7 Koğuşu / Bitlis

■ 31 yaşındayım. Mektup arkadaşı arıyorum. İlgilenenlerin mektuplarını beliyorum.  

Gökhan Uğur M Tipi Kapalı Cezaevi C-8 Koğuşu Pozantı / Adana

■ 30 yaşındayım, 3 yıldır cezaevindeyim. 3 yılı aşkın cezam var. Burada vaktimi kitap okuyarak ve İngilizce öğrenmeye çalışarak geçiriyorum. Maddi ve manevi zor durumdayım. Burada her kitaba ulaşma şansımız yok. Elimdeki imkanlarla kendimi geliştirmeye çalışıyorum. İngilizce, Türkçe hikaye kitaplarına ve romana ihtiyacım var. Yardımseverlerden maddi, manevi destek bekliyorum.  

Numan Yalıç Çanakkale E Tipi Kapalı Cezaevi Merkez / Çanakkale

■ 19 yaşındayım, okuyorum. Cezamın bitmesine 2 yıl var. Okurlardan ricam okudukları roman ve tarih kitaplarını göndermeleri. Burada zaman geçirmek için kitaplara çok ihtiyacım var. Bir de dertleşecek mektup arkadaşı arıyorum. Mektuplarınızı bekliyorum.  

Hakan Kurtoğlu M Tipi Kapalı Cezaevi A-18 Koğuşu Ceyhan / Adana

■ 26 yaşındayım. İki yıldır cezaevineyim. Bu dört duvarı bana bir nebze olsun unutturup zamanı durduracak ciddi ve samimi mektup arkadaşı arıyorum.  

Aydın Babayiğit E Tipi Kapalı Cezaevi C-2 Koğuşu Mardin