GÜN
SAAT
DAKİKA
SANİYE
| Posta

SÖZÜ OKURLARIMIZA BIRAKTIK

Sevgili okurlarımız, sizlerden çok sayıda mektup, faks ve e-mail aldık. Bu nedenle bugünkü köşemizi sizlere ayırdık ve sözü sizlere bırakıyoruz. İşte sizden gelen mesajların bazıları.  

‘Çok emek veriyorsunuz

Yazılarınızı devamlı okuyorum. Çok emek veriyorsunuz. Eleştirdiğiniz kişi ve kurumlar umarım gerekli düzenleme  ve düzeltmeleri yapıyorlardır. Engellilerin hayatının çok daha iyi olması en büyük dileğim.  

K.E. / Ankara  

‘Geçti mi her şey ?’

Ben iki bacağı ampute biriyim. Karşılaştığım insanların çoğu “Geçmiş olsun” diyor. Geçmiş olsun ne demek ? Bacaklarım kopmuş gitmiş. İşte engelliler konusundaki cahilliğimizin bir başka örneği.

M.S. / Konya                    

‘KiTAP VE MEKTUP YOLLAR MISINIZ ?’

13 yıldır cezaevindeyim. Cezamın bitmesine 2 yılım kaldı. Yüzde 88 engelliyim. KOHA hastasıyım. Dışarda kimsem yok. Buradaki memur ağabey  ve arkadaşlarım aracılığıyla bir evlilik yaptım. Hepsinden Allah razı olsun. Bana bir yuva kurmak istemişlerdi ama evlendiğim kişi beni dolandırdı. 13 yıllık birikimimin hepsini aldı. Sizlerin aracılığı ile   düzgün ve dürüst arkadaş arıyorum. Cezaevinden ve dışarıdan mektuplarınızı bekliyorum.  

Alaaddin Aslan Zile M Tipi Kapalı Cezaevi Zile – Tokat  

Cezam uzun olduğu için kitap okumaya ihtiyacım var. Geçenlerde aynı koğuşta kaldığım bir arkadaşımın mektubunu yayınladınız. Kendisine kitaplar geldi. Bu konuda size çok teşekkür ederiz. Ben de hayırseverlerden okuyabileceğim kitaplar bekliyorum.  

Harun Keskin T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu A-1 Koğuşu  Boğazlıyan- Yozgat    

30 yaşındayım, 2 yıldır cezaevindeyim. Kitapseverlerden, paylaşmayı sevenlerden kitap bekliyorum. Mektup arkadaşlığı yapmak isteyen herkes mektup yazabilir.

Kendinize iyi bakın.

Nurullah Aykuş E Tipi Kapalı C.İ.K. E 2-1 Koğuşu Burdur  

28 yaşındayım, cezaevinde maddi ve manevi sıkıntılarım var. Bir de ciddi düşünen arkadaşlardan mektup istiyorum. Açık lisede okuyorum. Kitap yollar mısınız ?

Mesut Çoşkun L Tipi Kapalı Cezaevi C-16 Koğuşu Ferizli- Sakarya    

Bu mesajı aynı koğuşta bulunduğum Yakup Keskin ile birlikte tüm insanlığa hitaben yazıyoruz. Sevgili okuyucular ihtiyacımız ve yararımıza olacak kitaplarınızı gönderir misiniz? Mektup da yazarsanız sevinirim.  Uzun bir süre buradayız. Yeni arkadaşlıklar kurmak isteyenlerden  mektup bekliyoruz.  

Aykut Şenliler 1 Nolu T Tipi K.C.İ.K B-1 Koğuşu Şakran- Aliağa    

Not: Okuyucularımızın mübarek Kurban Bayram’ını kutlar, huzur içinde geçirmelerini dilerim.