GÜN
SAAT
DAKİKA
SANİYE
| Posta

SÖZÜ OKURLARIMIZA BIRAKTIK

Sevgili okurlarımız, son aylarda sizlerden çok sayıda mektup, faks ve e-mail aldık. Bu nedenle bugünkü köşemizi sizlere ayırdık, “Söz Sizin” diyoruz. İşte sizlerden gelen mesajların bazıları…

‘Batman Valisi’

İlk sandalye ve spor malzemelerimizi 6 sene önce diğer spor kulüpleri gibi TESYEV’den almıştık. Üzerinden 4 sene geçmişti ve sandalyeler yıpranıp eskimişti. II. Lig’deki son mücadelemiz devam ederken, Valimize sandalyeye ihtiyacımız olduğunu ve o sandalyelere oturduğumuzda I. Lig’e çıkabileceğimiz sözünü vermiştim. İnanın bizleri kırmadan 6 sandalyeyi kulübümüze bağışladı. O sene bizler o sandalyeler ile I. Lig’e yükseldik. O valimiz şimdi Batman’da. İnanıyorum ki oradaki engelli arkadaşlarımıza da bizlere gösterdiği davranış ve tutumu sergiliyordur. Tabii ki Yavuz Ağabeycim senin bu takım için en başta yaptıklarını herkes çok iyi biliyor…

Alper Şentürkalper .senturk@hotmail.com

‘Mektup bekliyorum’

4 yıldır cezaevindeyim. Fiziki engelim bulunmasa da özgürlüğü elinden alınmış bir engelliyim. Dört duvarımı genişletecek, manevi desteğini esirgemeyen, önyargısız, hatalarımdan ders çıkarttığımı kabul edecek özgür ruhlardan mektup bekliyorum.

Ahmet Akbaş Sulakyurt

Kapalı Cezaevi B/3 Sulakyurt/Kırıkkale

‘Önemli değil’

15 Temmuz tarihli ‘Avrupa Şampiyonası’nın ardından’ başlıklı yazınız yine güzeldi. Spor camiasındaki tüm sporcu abi, abla, kardeş hangi branş olursa olsun, hepsi başarılı. Aldıkları madalya ve dereceler için onları tebrik ediyorum. İkinci olan tekerlekli sandalye basketbol takımımızın giydikleri forma için mücadele ettiklerini düşünüyorum. Görsel ve yazılı basında yer verilmediğini, rica karşılığında ikinciliğin lanse edildiğini yazmışsınız. Bazı TV kanallarında kamu spotu adı altında, hatırladığım kadarıyla bir bankanın basketbolcuların sponsoru olduğu reklamlar yayınlanıyor.

Yukarıda bahsettiğim üzere bu güzel kardeşlerimizin etikete, reklama, “Hadi koçum” demeye ihtiyaçları yok.

Yüksel Oral Tel: 0533 440 00 79

‘İyi ki varsın TESYEV’

Şahsınızın ve Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı’nın (TESYEV) engelli camiası için yaptıkları meydanda. 22 Temmuz tarihli ‘Çengelli İğne’ köşenizde ‘Güneydoğu’da Bir Vali’ başlıklı yazınızda da bahsettiğiniz gibi, ülkemizde ve dünyada böyle düşünen insanlar var olduğu sürece engelliler hep mutsuz olacaklardır. Bu tür insanların makam korkusu, sandalye sevdası olduğu sürece bizler yerimizde saymaya devam ederiz. İyi ki TESYEV var, iyi ki Yavuz Kocaömer var. Bu uğurda yaptıklarınız, yapacaklarınızın teminatı olup sizleri saygı ile selamlıyoruz.

Gürsel Kocatürk

Adana Engelliler Spor Kulübü Başkanıgursel.kocaturk@iskur.gov.tr

‘Yardım eli uzatın’

Yüzde 64 ortopedik engelliyim. 4 yıldır cezaevindeyim. Bu dünyada kimsem, hiçbir gelirim ve imkanım yok. 6 ay cezam kaldı. Giyecek elbisem yok, ihtiyaçlarımı alamıyorum. 1 adet XXL eşofmana, iç çamaşırına, 43 numara ayakkabıya ihtiyacım var. Kantinden temizlik malzemesi bile alamıyorum. Biliyorum ki canım ülkemde yardım elini uzatacak duyarlı kişiler vardır. Yaşar Evrensel Ankara

1 Nolu L Tipi Kapalı Cezaevi C-9 Hasta Koğuşu Ceza İnfaz Kurumları Sincan/Ankara

‘Kıyafete ihtiyacım var’

27 yaşında kader mahkumuyum. Yalnızlık çok zor. Beni yalnız bırakmayacak yurdumun her yerinden güzel ve temiz kalpli insanlardan yardım bekliyorum. Kıyafetim de yok. 44 numara ayakkabı, 40 beden pantolon, kazak, t-shirt gönderirseniz sevinirim. Daha önce kitap gönderen dostlara teşekkür ederim.

Erkut Akyel5 Nolu L Tipi K.C.E. E-5 Koğuşu Silivri/ İstanbul

‘Maddi destek verir misiniz?’

34 yaşında ağırlaştırılmış hapse mahkum kader mahkumuyum. Burada çok zor şartlarda hayatımı sürdürüyorum. Maddi anlamda desteğim yok. Bana bu zor günlerimde yardım edecek hayırseverlerden maddi destek bekliyorum. İsteyen arkadaşlar mektup da yazabilirler.

Sefa Anarefe2 Nolu F Tipi Kapalı Cezaevi Koğuş B/55 Buca/İzmir