GÜN
SAAT
DAKİKA
SANİYE
| Posta

SÖZÜ OKURLARIMIZA BIRAKTIK

Sevgili okurlarımız, sizlerden çok sayıda mektup, faks ve e-mail aldık. Bu nedenle bugünkü köşemizi sizlere ayırdık ve “Söz sizin” diyoruz. İşte sizden gelen mesajların bazıları.

‘HAKKINIZI ÖDEYEMEM’

TESYEV’in bu seneki bursiyerler toplantısı benim için diğerlerinden farklıydı. Belki de son toplantı diye böyle hissettim. İyi ki ilk toplantıya gelip sizleri tanıma fırsatı buldum. Herkes o kadar sevecen, sıcakkanlı ki insanın ayrılası gelmiyor. Sayenizde pek çok arkadaşım, dostum oldu, onlarla toplantıda tanıştım. Birçok başarı, mutluluk, azim ve bazen de hüzünlü hayat hikayeleri dinledik. Yavuz Ağabey’in her toplantı da yeni gelen arkadaşlar da bilsin diye anlattığı kendi hikayesi gerçekten muhteşem, hele kızına aldığı oyuncak arabaları unutamıyorum. Bursiyer olarak yolun sonuna geldim, ama sizden ayrılmak isteyen kim? Hakkınızı hiçbir şekilde ödeyemem ama sizleri çok sevebilirim. Bir de Yavuz Ağabey de o kadar güzel yazıyor ki yazılarını, bizler adına her şeyi ifade ediyor. Yorum yapacak konu kalmıyor.

D.D. Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü

‘EN İYİ ARKADAŞIMIZ KİTAP VE MEKTUP’

1 yıldır cezaevindeyim, 29 yaşındayım. Bir yıl daha buradayım. Buradaki zamanımı yabancı dil öğrenmeye çalışarak ve roman okuyarak geçiriyorum. Dışarıdan ve cezaevinden dostane mektuplarınızı bekliyorum.

Osman Şengül Bolvadin Açık Ç.İ.K. Bolvadin / Afyonkarahisar

26 yaşındayım. Geçmişte yaptığım hatalardan dolayı 3 yıldır cezaevindeyim. Kitap okumayı çok seviyorum. Bizlerin daha aydın insanlar olmamız için sizlerden kitap istiyorum. Bir de mektup yazarsanız sevinirim.

Kadir Gökberk Güren Manisa E Tipi Kapalı Cezaevi C-4 / Manisa

Beş yıldır cezaevindeyim. Zamanımın büyük kısmını kitap okuyarak geçiriyorum. Sizin aracılığınızla duyarlı vatandaşlarımıza seslenmek istiyorum. Okumadıkları romanları cezaevine gönderirlerse çok sevinirim.

Osman Baykal T Tipi Kapalı Ceza Evi B-11 Koğuşu Konya / Akşehir

9 yıldır cezaevindeyim. Değerli kader mahkumlarının mektuplarını bekliyorum.

Mehmet Çilimli L Tipi Kapalı Cezaevi A / 6- 2 Koğuşu Kalkandere / Rize

3 yıldır cezaevindeyim. 10 yıl daha cezam var. Okuyuculardan kitap, dergi ve yüksek lisans hakkında bilgi alabileceğim yayınlar göndermelerini istiyorum.

Yılmaz Muşlu E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu D-11 / Muğla


‘İŞE BAŞLADIM BURSUMU KESİN’

EKPSS 2018/2 ataması ile Adalet Bakanlığı Giresun Adliyesi’nde 29/05/2019 tarihinde memur olarak çalışmaya başladım. TESYEV’in bursiyerlik şartları gereği bursumun kesilmesini talep ediyorum. Bir yıla yakın bana çok yardımcı oldunuz. Bursiyerler toplantısında çok eğlendim, güzel şeyler öğrendim, özel insanlarla tanıştım. Bursumun kesilmesi bu aileden koptuğum anlamına gelmiyor. Sizlere elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım. Tüm emekleriniz ve yardımlarınız için teşekkür ederim.

S. Ç. Giresun Üniversitesi Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü

KARDEŞ DEDİKLERİM

Yaşım kırka geldi yeni anladım

Allahtan başka dost yokmuş anladım

Yaradan’a olmuş benim feryadım

Kardeş dediklerim hepsi paraymış

Kardeş dediklerim korkar, sormaz halimi

Belki para ister diyor kalpleri

Bilmezler ki vefa ister bu deli

Kardeş dediklerim hepsi yalanmış

Mehmet Kozan 1 no’lu T Tipi K.C.Evi A/7 Koğuşu Bünyan / Kayseri