GÜN
SAAT
DAKİKA
SANİYE
SÖZÜ OKURLARIMIZA BIRAKTIK
| Posta

SÖZÜ OKURLARIMIZA BIRAKTIK

Sevgili okurlarımız, sizlerden çok sayıda mektup, faks ve e-mail aldık. Bu nedenle bugünkü köşemizi sizlere ayırdık ve sözü sizlere bırakıyoruz. İşte sizden gelen mesajların bazıları.

‘HER ŞEY İÇİN TEŞEKKÜRLER’

Havası serin, hüznü derin, bir kış sabahından merhaba TESYEV Ailem. Türk Dili ve Edebiyatı 4’üncü sınıf öğrencisiyim ve sizin bursiyerinizim. Bizler için yaptıklarınız paha biçilmez, hele Yavuz Ağabey’in her pazar ve pazartesi yazdığı, sesimize ses olan umut yazıları ayrı kıymetli, ayrı değerli. Bugüne kadar gerek maddi gerekse manevi yaptığınız her şey için çok teşekkür ederim. Sizleri çok seviyorum. Kendinize çok iyi bakın.

H. Ö. Adıyaman Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü

`TÜRKİYE YANINDA OLMALI’

Türkiye Cumhuriyeti, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni her zaman yavru vatan olarak görür. Her alanda olduğu gibi sosyal haklar ve spor alanında yanında olmalı. Ama hukuki bir engel olmamasına rağmen çok basit bir sebep nedeniyle KKTC Aspelya Engelliler Spor Kulübü’nün lige alınamamasının çok üzücü olduğunu düşünüyorum. Türkiye her ne koşulda olursa olsun, KKTC’nin yanında olmalı.

İ.A. Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü

‘Hayat kısa, sevelim sevilelim’

Yozgat-Bozok Üniversitesi Beden Eğitimi Öğretmenliği 2’nci sınıf öğrencisiyim. Serebral palsiliyim. İmkansız diye bir şey yok, tabii insanlar gerçekten istediği zaman. Rabbim hediye etti, isyan etmek ne haddime. Şükür ettim ve mücadele ettim, ‘Pes etmek yakışmaz, hadi kalk ayağa, koş’ dedim ve o günden sonra hiç durmadım. Engelli arkadaşlarıma sesleniyorum; sakın durmayın, mücadeleyi bırakmayın. Öncelikle TESYEV Başkanı Yavuz Kocaömer’e engellilere destek verdiği için teşekkür ederim. Biz engellilerin yoluna ışık tuttuğu için Gülderen ve Handan Hanım’a da çok teşekkür ederim. Bölümümüzün öğrenci işlerinden kaynaklı sorunlar nedeniyle evraklarla ilgili eksik bilgilendirme yapıldı. O yüzden evraklar gitti, geldi. Gülderen ve Handan Hanım çok ilgilendiler. Uzun lafın kısası hayat kısa, sevelim, sevilelim. Ne olursa olsun, hep neşe dolu olalım, kalp kırmayalım, kalpler de sevgiye yer açalım, kalbimizin tahtı boş kalmasın, hep sevgi otursun olmaz mı? Selam ve Sevgiler

O. İ. Yozgat Bozok Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü

‘MEKTUP VE KİTAP EN İYİ DOSTLARIMIZ’

7 yıldır cezaevindeyim. Daha cezam çok. Burada okumak için kitap ve yeni arkadaşlar edinmek için mektuplarınızı bekliyorum. Hakan Can Çiftçi E Tipi K.C.İ.K. C-16 Koğuşu / Niğde 28 yaşındayım ve kitap okumayı çok seviyorum. Duyarlı okurlardan bana kitap yollamalarını istiyorum. Çok teşekkür ederim.

Mustafa Şahin Yavuz T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu C- 14 Koğuşu / Elazığ