GÜN
SAAT
DAKİKA
SANİYE
| Milliyet

TEBRİK MESAJLARI

3 hafta önceAlmanya’nın Frankfurtkentinde düzenlenen AvrupaTekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonası’na katılan en iyi 12Milli Takım içinde, Erkek Basketbol Milli Takımımız Avrupa 2’ncisi olmuştu.

Araştırdık, ilgili Devlet Kurumlarından ve ya Devlet Büyüklerimizden Bedensel Engelliler SporFederasyonu’na Milli Takımımızın bu başarısı için tebrik mesajı gönderen olmuş mu? Evet! Bir tane! O da her zamanki gibi, Türk insanını ve muhtelif konulardaki başarılı Türk ekiplerini hiçbir zaman unutmayan SayınEgemen Bağış’tan. Gençlik ve Spor Bakanı, Başbakan, Cumhurbaşkanımızdan hiç ses yok. Onların hatası mı? Hayır! Hiçbir zaman bir Bakan, Başbakan veya Cumhurbaşkanı her şeyi bizzat ayrı ayrı takip edemez. Onun için de yanında danışmanları, müsteşarları, genel müdürleri vardır. Onlara hatırlatmak, yurt dışında başarı sağlayan sporcu ve ekiplerimizi motive etmek için sadece bir mesaj göndermeyi organize etmek bu insanların görevidir.

Ne kadar üzüntü vericidir ki, 2 yıl önce Federal Almanya Devlet Liyakat Nişanı’na layık görüldüğümüz zaman yapılan törenin medyada da yer bulunmasından sonra, yine sadece Sayın Egemen Bağış’tan bir kutlama mesajı almıştık. Bir de zamanın Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül’den.

Lafa geldi mi genel müdürlerimiz, diğer bakanlık ilgililerimiz bol bol konuşurlar. Ama icraatta, özellikle engelliler sporuna ne kadar değer verdikleri bir kez daha ortaya çıkmıştır. Ama hiç önemli değil, o CESUR YÜREKLERİMİZ bizlerin kalplerindeki yerlerini çoktan almışlardır. Almanya’da bir yabancı ülkenin normalde giremeyeceği Olimpiyat ve Paralimpik Hazırlama Merkezleri’ni en gizli noktalarına kadar gezen Spor Genel Müdürü ve Yardımcısı aradan 3 ay geçmesine rağmen o kurumlara birer teşekkür mektubu göndermemiştir.

Nezaket kurallarını uygulamayan bir Genel Müdür’ün Avrupa 2. olan CESUR YÜREKLERİMİZE bir tebrik mesajı göndermemesini hoş görmek gerekir aslında.