GÜN
SAAT
DAKİKA
SANİYE
| Milliyet

TEKSTİLBANK VE ENGELLİLER SPORU

ilbank, bu yıl da Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı (TESYEV) tarafından 17- 19 Kasım tarihlerinde İstanbul da düzenlenen 3. TESYEV Osman Şahin Görme Engelliler Satranç Turnuvası nın ana sponsoru. Zaman içinde geleneksel hale gelen bu Satranç Turnuvası na destek veren

ilbank a şükranlarımızı sunuyoruz.Dün başlayan turnuvaya, 16 ilimizden 62 sporcu katılıyor. Her kulüpten 3 sporcunun yanı sıra, Türkiye sıralamasında ilk 10 a giren satranççılar da yarışacak.

ilbank ın ana sponsor olmasıyla para ödüllü hale getirilen turnuvada, yine Kerim Selim Altınok kardeşlerin ilk sıraları paylaşması bekleniyor.Adına turnuva düzenlenen Karabük Spor eski başkanlarından Osman Şahin, genç sayılabilecek bir yaşta, bundan 5 yıl evvel aramızdan ayrıldı. TESYEV in hem kurucu üyesi hem de yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulunan Osman Şahin in, kalbinin insan sevgisiyle doluluğu, haksızlıklar karşısında gösterdiği tepkiler biz yaşadığımız sürece de hep akıllarımızda kalacak. Vaktiniz olursa yarın saat 09.00 dan itibaren İstanbul Burhan Felek Spor Salonu nda yapılan Satranç Turnuvası na gelip izlerseniz, görme engelli insanların nasıl satranç oynadıklarına sizler de şaşarsınız.