GÜN
SAAT
DAKİKA
SANİYE
| Posta

TESYEV’İN ÖRNEK BURSİYERLERİ

Geçtiğimiz ay Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (EKPSS) sınavına girenve belli yerlere yerleştirilen bazı Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı(TESYEV) bursiyerlerimizden mailler aldık.Onları aşağıda bilgilerinize sunuyoruz.

Hepimiz insanız

Bu dürüst ve sevecen kardeşlerimizinyanında yani 500 öğrencinin içinde bir-iki kendini bilmez de çıkacak.Bunlardan biri de, Ocak ayında yüksekokulunu bitirmesine rağmen hiç ses çıkarmayarak, 6 ay daha TESYEV’den burs almayı sürdürüp başka bir öğrencinin hakkını gasp eden biri. Bununla da yetinmiyor, hem bir yandan ahlak dışı davranışlarda bulunurken, diğer yandan da gönderdiği maille kendisi için çalışan kişilere hakaret ediyor.İnsanız, öylesi de var, şimdi aşağıdaki okuyacaklarınız gibi olanlar da.

‘Her şey için teşekkürler’

Öncelikle TESYEV ailesine çokteşekkür etmek istiyorum. Bizlere zaman ayırıyor, emek veriyorsunuz. Hakkınızı ödeyemeyiz. Ben bu sene Hacettepe Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü’nden mezun oluyorum.Şimdiden iş aramaya başladım.İnternetten örnek alıp CV hazırladım.Özel üniversitelere ve birkaç firmaya başvurdum. Ayrıca yüksek lisansa hazırlanacağım. Geçen sene EKPSS sınavına giremedim. Normal KPSS’ye girdim. Ama malum atamalar az olduğu için tekrar hazırlanacağım. Son bursiyer toplantısında mezun olacak arkadaşlara “Bilgilerinizi gönderin, size yardımcı oluruz” denilmişti. O yüzden CV’mi yolladım. Her şey için teşekkürler.İyi çalışmalar dilerim…

Hilal Taşçı

Hacettepe Üniversitesi

‘Göreve başladım’

2014-2015 eğitim öğretim yılı bursiyerlerinizdenim. EKPSS 2. atama sonucu atandım ve göreve başladım. Bilgilerinize sunar, şimdiye kadar vermiş olduğunuz desteklerinizden ötürü teşekkür ederim.

Hüseyin Durmuş

Aksaray Üniversitesi

‘Ailenin üyesiyim’

Merhaba TESYEV ekibi, 2014 EKPSS kapsamında, 2015 EKPSS ilk yerleştirmelerinde Milli Eğitim Bakanlığı’na yerleştirildim.Bugüne kadar eğitim ve spor yaşamıma katkılarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Bu bir ayrılık mı? Hayır. TESYEV ailedir ve aile bireyleriyle birlikte varolur. Ben de o ailenin bir üyesi olarak sizinleyim.

Ferhat Kaygusuz

Giresun Üniversitesi

‘Başka arkadaşlarım yararlansın’

Vakfınızın 3 senedir bursiyeriyim.Üniversite hayatımda maddi ve manevi destekleriyle yanımda olan vakfımıza teşekkürü borç bilirim. Burs için başvurduğumda umutlu değildim. Vakfımızla üniversite hayatımda tanıştım. Bana her türlü desteği verdiler. Bu yüzdendir ki, kurucu üye Yavuz Kocaömer başta olmak üzere tüm çalışanları hayırla, bir ömür boyu yadedeceğimi belirtmek isterim. EKPSS kadrosundan İstanbul Adalet Sarayı’nda memurluk hayatıma başladığımdan dolayı,bursumun kesilmesini ve diğer kardeşlerimize verilmesini istiyorum. Sorunlarımla ilgilenentüm çalışanlar, çaycısından personeline kadar hepinize teşekkür ederim.

Şakir Doğan

Trakya Üniversitesi İktisadi ve

İdari Bilimler Fakültesi 3.sınıf

‘Bursumu kesebilirsiniz’

Yavuz Kocamömer ve TESYEV çalışanları, 2015/1 EKPSS ataması sonucu Milli Eğitim Bakanlığı’na atanmış bulunuyorum. Evraklarımı teslim ettim, tebligatın gelmesini bekliyorum. İnşallah bu ayın sonunadoğru işe başlayacağım. Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı’ndan 2 yıldır almış olduğum bursumun kesilmesini arz ederim.Ayrıca bugüne kadar göstermiş olduğunuz destek ve anlayışınız için sonsuz teşekkürler. TESYEV ailesiolarak sizlerin, biz engellilere göstermiş olduğunuz o aile şefkatini belki de başka bir ortamda bulamayacağız.

Ahmet Öztürk

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi

İyi ki varsınız

EKPSS’den memur olarak atandım. 2014-2015 eğitim ve öğretim yılında verilen bursun kesilmesini bilginize arz ederim.Tarafınızdan verilen burs hem maddi hem manevi çok yarar sağladı. Gerek eğitim ve gerek sportif alanda bizleri yalnız bırakmayan TESYEV ailesinden olmaktan onur duyuyorum.Her şey için çok teşekkürler. İyiki varsın, hep var ol TESYEV.Sizlerin, bizler için harcadığınız çaba unutulmayacak ve unutturulmayacak.

Haydar Salas

İstanbul Medeniyet Üniversitesi

Edebiyat Fakültesi/ Tarih Bölümü

0531 686 65 49

‘Ailemi çok seviyorum’

Hitit Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu öğrencisiyim.1 yıldır TESYEV’den burs alıyordum. EKPSS ile atandım. Memur olarak göreve başladım. Bursumun kesilmesini istiyorum. TESYEV ailesini çok seviyorum.

Caner Sezer