GÜN
SAAT
DAKİKA
SANİYE
| Posta

TESYEV MORAL PİKNİĞİ’NDE HEPİMİZ ÇOK EĞLENDİK

Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı’nın (TESYEV) bu yıl 11’incisini düzenlediği moral pikniği 20 Haziran 2019 Perşembe günü İstanbul Life Park Bahçeköy’de yapıldı.

400 kişi katıldı

150 engelli çocuğumuz ve ailelerinin katıldığı piknikte 400 kişiydik. Çocuklarımız, TESYEV Yönetim Kurulu, çalışanları, gönüllüleri, emniyet mensupları ve diğer konuklar hep beraber keyifli saatler geçirdik.

Sıkıntılarından uzaklaştılar

TESYEV’den burs, rehabilitasyon, ameliyat, tekerlekli sandalye ve işitme cihazı yardımı alan çocuklarımız ve ailelerinin moral kazanmaları, sıkıntılarından biraz olsun uzaklaşabilmeleri için düzenlenen bu piknikte, engelli çocuklarımız animasyon gösterileri, maskotlar, onlara özel hazırlanan oyunlar ile eğlendi. Aileleri de lezzetli ikramlar eşliğinde çocuklarının mutlu olduğunu görüp sevindiler. Bizler de onlarla birlikte çok mutluyduk. Özellikle artık kankam dediğim Ali Kara ile beraber olmak bir başka keyifti benim için.

Destek verenlere teşekkürler

Pikniğin yemekleri, bu sene üçüncü kez Pınar Yemek Ltd. Şti. tarafından karşılandı. Şirketin sahibi Murat Akkan da bizlerle birlikteydi. Ve bu vesileyle kalbi insan sevgisi ile dolu bir kardeşimizi daha tanıdık. Bunun dışında;

■ Şölen Çikolata Gıda San. ve Tic. A.Ş.

■ Yıldız Holding A.Ş.

■ Sağlam Dondurma Gıda Pazarlama San. ve Tic. A.Ş.

■ Erbak Uludağ Pazarlama Satış Dağıtım A.Ş.

■ İkbal Gıda ve İhtiyaç Maddeleri İmalat San. İç ve Dış Tic. A.Ş tarafından verilen destekler katılanları çok memnun etti. Tekstil ve oyuncak konusunda her sene olduğu gibi;

■ LC Waikiki Mağazacılık Hizm. Tic. A.Ş.

■ Toypa Mağazacılık Tic. A.Ş.

■ Turkuaz Tekstil Dış Tic. Ltd. Şti.’nin desteklerinin yanı sıra

■ Banat Fırça ve Plastik San. A.Ş. de yine yanımızdaydı.

Belediyeler ulaşıma yardım etti

Bunun dışında, İstanbul Büyükşehir Spor Kulübü, Sarıyer Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü ve Gizpak Ambalaj İthalat İhracat, pikniğin yapılabilmesi için çadır, mobil WC gibi konularda destek verdi. Ulaşım konusunda da, Ataşehir Belediyesi, Beşiktaş Belediyesi, Sarıyer Belediyesi, Şişli Belediyesi ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi Engelliler Müdürlüğü araçları ile bizlere yardım ettiler.

Organizasyondaki destekçilerimizden biri de, yine bizi yalnız bırakmayan Glow Medya’dan Cenk Oygur’du. Tüm destekçilere buradan bir kez daha şükranlarımızı sunuyoruz.

Piknik alanı

Bu seneki pikniğimiz, Bahçeköy’de yer alan 250 dönümlük Life Park’taydı. Life Park’ı 2013 yılında Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan kiralayan Erdem İpekçi kardeşimiz o tarihten beri hizmet vermekte. Alanda, kır düğünleri, festivaller, konserler ve etkinliklere ev sahipliği yapılıyor. Qubbe Bahçe, Hint Bahçesi, Nar Bahçe gibi isimlendirilmiş bahçelere sahip Life Park, 5 bin kişilik pikniklere, 15 bin kişilik festival konserlerine de ev sahipliği yapıyor.

ÇENGELLİ PANO

‘Yardım bekliyoruz’

Yüzde 79 engelliyim. Hastayım, ilaçlarımı alamıyorum. Borç çok, kiramızı bile ödemekte zorlanıyoruz. Bunalımdayız, halimizden anlayan yok. Engellilere değer veren iş adamlarımızdan ve hayırseverlerden yardım bekliyoruz.

(İsim ve adres bizde saklı) Tel: 0539 742 56 71

‘KİTAP VE MEKTUP CAN DAMARIMIZ’

■ Kitapseverlerden kitap bekliyorum. Bir de mektup arkadaşı arıyorum. 20 yaşındayım, 1.5 yıldır cezaevindeyim, daha 5 yılım var.

Sezer İğde E Tipi K.İ.C.İ.K. Koğuş D-10 Aksu / Kahramanmaraş

■ 33 yaşındayım, 5 yıldır cezaevindeyim. Daha 9 yıl cezam var. Buradaki fazla olan kitaplarımı mektup arkadaşlarıma ve gerçekten kitap okumayı sevenlere göndermek istiyorum. Burada yalnızlığımı paylaşacak mektup arkadaşı arıyorum.

Hasan Barut M Tipi Kapalı Cezaevi A-11 Koğuşu Ceyhan / Adana

■ 8 senedir cezaevindeyim. 10 sene cezam var. Kitap okumayı çok seviyorum ama elime kitap geçmiyor. Bu nedenle okumuş olduğunuz kitaplarınızı bana göndermenizi rica ediyorum. Benim gibi kendini yalnız hisseden, mektuplaşmak isteyen kader mahkumlarının mektuplarını bekliyorum.

Erkan Akyel E Tipi K.C.İ.K.E 72 Koğuşu Ümraniye / İstanbul