GÜN
SAAT
DAKİKA
SANİYE
TESYEV’DEN ENGELLİ ÖĞRENCİLERE REKOR DESTEK
| Posta

TESYEV’DEN ENGELLİ ÖĞRENCİLERE REKOR DESTEK

Dün büyük bir coşku ve katılımla koşulan Türkiye İş Bankası İstanbul Maratonu son derece anlamlı bir destek kampanyasına da ev sahipliği yaptı. Türkiye Milli Paralimpik Komitesi (TMPK) ve Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı (TESYEV) Başkanı Dr. Av. Murat Aksu’nun öncülüğünde gerçekleştirilen destek kampanyası katılımcılar tarafından yoğun ilgi gördü. Dr. Av. Murat Aksu liderliğindeki TESYEV ekibi, maraton boyunca engelli öğrencilerin eğitimine destek sağladı.

TESYEV’den engelli öğrencilere rekor destek

Eğitime katkı

Maraton sırasında başlatılan burs kampanyası, katılımcıların yoğun ilgisiyle büyük bir rekora ulaştı. Toplam 1.181 bağışçıya ulaşan kampanyada, Başkan Murat Aksu bireysel olarak bağış toplama listesinde 1.521.728 TL ile ilk sırayı alarak İstanbul Maratonu tarihinde bir rekora imza atarken, TESYEV de vakıflar arasında 2.700.000 TL ile üçüncü sırada yer aldı. TESYEV’in öncülüğündeki kampanyada toplanan bağışlarla 200 engelli öğrencinin eğitimine katkı sağlama fırsatı yakalandı.

TESYEV’den engelli öğrencilere rekor destek

Asya’dan Avrupa’ya destek koşusu

Maraton, Anadolu Yakası’ndan başlayıp Avrupa Yakası’nda sona ererken, TESYEV koşucuları adımlarını engelli öğrenciler adına attılar. Bu anlamlı etkinlik, engelli gençlere daha parlak bir gelecek sunma hedefiyle toplumu bir araya getirdi. Engelli öğrencilere yönelik bu büyük destek, TESYEV için önemli bir başarıyı temsil ediyor. Eğitime ve sporun birleştirici gücüne olan inançları, geleceğe ışık tutuyor.

Hayaller gerçekleşecek

Dr. Av. Murat Aksu, 45. İstanbul Maratonu öncesi ulusal medya ve sosyal medya aracılığıyla kamuoyuna şu sözlerle kampanyaya katılma çağrısında bulunmuştu: “Bu koşu bir spor etkinliğinden çok daha fazlası! Bu koşu, engelli öğrencilerimizin umudu, hayalleri ve en büyük destekçisi. Bu koşu, umutla dolu bir serüvenin başlangıcı; çünkü sizin sevginiz ve desteğiniz daha fazla hayata dokunacak. Farkındalık arttıkça, engelli gençlerimizin karşılaştığı engelleri aşma konusundaki kararlılığımız da artacak. Her bir adımımız, bir öğrencinin geleceğine dair bir umut ışığı olacak. Bu koşu, onların gülümsemelerini büyütmek ve hayallerini gerçekleştirmek için. Sizlerin de desteğiyle geçtiğimiz senelerde sadece koşudan 147 gencimize burs sağlamıştık. Bu yıl 5 Kasım 2023 Pazar günü koşulacak olan Türkiye İş Bankası 45. İstanbul Maratonu’nda Yönetim Kurulu Başkanı olduğum Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı için koşuyorum! Sizi de bu adımları desteklemeye davet ediyorum.”

TESYEV’den engelli öğrencilere rekor destek

Başkan Aksu: Destekçilerimize teşekkür ediyorum

Kampanyanın amacına ulaşmasından dolayı son derece mutlu olduğunu ifade eden Başkan Murat Aksu, “Bu kampanya Türk insanının dayanışma ruhunu bir kez daha ortaya koymuştur. Kampanyamıza destek veren bağışçılarımıza ve bu anlamlı organizasyon için canla başla çalışan TESYEV ekibine çok teşekkür ediyorum. Toplanan bağışla birlikte 200 engelli öğrencimizin geleceğine ışık tutmaktan dolayı mutlu ve gururluyuz. Artık geleneksel hale gelen bu anlamlı kampanyamızın önümüzdeki yıllarda da artarak devam edeceğine olan inancım tamdır” diye konuştu.