GÜN
SAAT
DAKİKA
SANİYE
| Milliyet

ÜLKE TV’DENDESTEK

2009 yılında Spor&Spor Dergisi ve Ülke TV Programı Moderatoru Ömer Önder, Programın yorumcusu Süleyman Tıraş, her pazartesi saat 15.00 de yayınlanan Spor&Spor programına başladılar.  Programın özelliği ; futbolla ilgili hiçbir aktivite yok. Federasyonların etkinliklerinin yanı sıra , bizim içinde çok önemli olan engelli sporlarına çok destek veriyorlar. Hemen hemen her haftaki programlarında,  o haftaki bir engelli etkinliğinin haberlerini görüntülü olarak veriyorlar.

Ömer Önder kardeşimiz oradan oraya koşarak bilgileri topluyor ve engelli sporcularımıza destek oluyor.

TRT Spordaki Cem Çınar’ın yönettiği ‘’ Engelsiz Spor’’ un yanında, Spor&Spor programı da engelli sporlarımızı gerçekten destekliyor, tanınmalarını sağlıyor.

Ayrıca yine Ömer Önder vasıtasıyla her yıl ‘’ Sporun Devleri Buluşuyor’’  adı altında Türkiye’nin en büyük spor buluşmasını ve ödül törenini gerçekleştirip , engelli sporuna hizmet veren federasyon yetkilileri ve sporcularını da ödüllendiriyorlar.

Ne diyelim ! Diğer televizyon kanallarımız da umarız engelli sporlarımıza gereken değeri ve desteği verirler.

20 yıldır engelliler sporunun içinde olan bir insan olarak,  böyle programları hazırlayan arkadaşlarımıza , onlara bu program saatlerini veren televizyon yetkililerine buradan bir kez daha şükranlarımızı sunuyoruz.