| Posta

‘’ UMUDA DOĞRU ‘’

Sevgili okuyucularım, bu hafta da sizlerle engelliler camiasını ilgilendiren haberleri paylaşmaya devam ediyoruz.

Haber Türk Kampanyası

Bir süre önce Haber Türk TV şehit ve gazilerimize destek olmak için , Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim önderliğinde bir kampanya başlattı. Büyük ilgi gören bu girişimin sonunda 86 milyon YTL toplandığı ilan edildi. Biz de üzerimize düşen görevi yaptık ve söz verdiğimiz bağış miktarını hemen ertesi günü ilgili banka hesap numarasına yatırdık.

Aklıma takılan

Bugüne kadar deneyimlerimizde gördük ki böyle kampanyalarda veya vakıf ve derneklerin gelir elde etmek amacıyla düzenledikleri gecelerde , insanlarımız biraz da o duygusal atmosfer içinde bağışlarda bulunup açık arttırmalara girerler. Daha sonra bunların bir kısmı söz verdiği bedelleri unutur , yatırmazlar. Şimdi aklımıza takılan ; Haber Türk ‘ün bu ulusal kampanyasında taahhüt edilen 86 milyon YTL’nin tamamı acaba hesaplara geçti mi ? Böyle büyük bir kampanyayı başarı ile organize eden Haber Türk’ün bu konuda da kamuoyunu bilgilendirme mecburiyeti vardır diye düşünüyoruz. Ve sizlerden gelen isteklere de bağlı olarak buradan sesleniyoruz.

Açıklayın

Söz konusu 86 bin YTL’nin tamamı hesaplara geçmiş midir ? Geçmedi ise , bu sözleri verip sonra paraları yatırmayanları kamuoyuna açıklayacak mısınız ? Hiç kimseden zorla para alınamayacağını biliyoruz . Ancak böyle kutsal bir kampanyada televizyonlara çıkıp ‘’ Şu kadar bağışlıyorum, bu kadar yatırıyorum‘’ deyip daha sonra da bu sözleri yerine getirmeyenler varsa, bunların kamuoyunda bilinmesi bundan sonra yapılacak kampanyaların düzenli yürümesi bakımından da bir ‘’ vazgeçilmez ‘’ olmalıdır.

Amatör ressamımız

Burcu Asena genç bir reklamcı. 7 yıldır amatör olarak resim yapıyor. Geçtiğimiz günlerde ilk katıldığı sergide “Çizgiler” adlı eserinin satışından elde edilen geliri Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı’na (TESYEV) bağışladı. Ailesinde bedensel engelli bulunmamasına karşın , eski bir sporcu olduğu için bedensel engellilerin spor yapmalarına destek olmak amacıyla böyle davranan Burcu’yu kutluyoruz. Tek tablodan elde edilen 1.300 YTL’lik gelir, Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı ( TESYEV ) tarafından engelli spor kulüplerimizin ve sporcularımızın ihtiyacı için kullanılacaktır.

Engelsiz Dergisi

İzmir ‘de yayın hayatına devam eden ‘’ Engelsiz Dergisi’’ nin son sayısı yine ilginç konularla dolu . Örneğin ; doğuştan iki kolu olmayan ve bir bacağında protez olan İlknur Peder Bıyık ayakları ile yazarak üniversiteyi bitirmiş. Şimdilerde özel bir radyoda insanlara umut dağıtıyor.

Balçova Termal Tesisleri bünyesindeki Crea Tenis Kulübü’nün ‘’ Engellilerde Tenis Oynasın ‘’ projesiyle kortlarını engelli kullanımına açması , İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin engellilere su jestini, bir annenin otistik ikiz kaderi gibi konuları bu sayıda bulabilirsiniz. Dergiyi temin etmek için ( 0 232 ) 425 84 06 numaralı telefondan veya engelsizdergi @ gmail.com e-mail adresinden ulaşabilirsiniz.

Engelli çocuklara…

Bir süre önce Mersin Engellilere Gönüllü Destek Grubu Başkanı Aytürk Eroğlu’ndan bir mektup aldık. Okurumuz mektubunda şöyle diyor: ‘’ 1990 yılında oğlumuzun engelli doğmasından bugüne kadar mücadelemizi sürdürdük. Oğlum Anıl’ın şuanda boynuna sanırım bir müdahale gerekmekte. Sürekli yürürken boynu sola doğru kasılıyor . Ne rahat yatabiliyor ne de okulunda rahat edebiliyor. Ben doktorların desteğini bekliyorum. Oğlum şuanda lise birinci sınıfta okuyor. Ben bu desteği bütün Anıl’lar için istiyorum. Mersin Engellilere Gönüllü Destek Grubu Başkanlığı’nı sürdürüyorum. 16 yıl içinde tanıtım için bir kitap yazdım. Son olarak ülkemizdeki engellilere destek olmak için ‘’ Umuda Doğru ‘’ adlı şiir ve özdeyişler CD’sini hazırladık. Asıl amacımız engelli vatandaşlarımıza kültürümüzle ve sanatımızla destek vermek. Bu çalışmadan maddi bir şey beklemiyorum. Amaç oğlumun ve gurubumuzdaki engelli çocuklarımızın ihtiyaçlarına katkı sağlamak . Lütfen ‘’Umuda Doğru ‘’ CD’mize tüm Türkiye ilgi göstersin. Tüm engelli dernek ve vakıfların davetlerini bekliyoruz. ‘’

’Umuda Doğru ‘’ CD’ si ile ilgilenenler ( 0 324 ) 231 61 04 – ( 0538) 431 15 98 numaralı telefondan Aytürk Eroğlu’na ulaşabilirler.

Güzel Söz

Dualarınıza dikkat edin, gerçekleşebilirler. Emerson