GÜN
SAAT
DAKİKA
SANİYE
| Posta

VİCDANSIZLIĞIN BÖYLESİNE TEPKİLER

13 Kasım Pazartesi bu köşemizde yayınlanan `Vicdansızlığın Böylesi’ başlıklı yazımızda, ‘Ben Yavuz Kocaömer’in engelli bir kardeşi olduğuna inanmıyorum’ diyen vicdansızın sözlerine yer vermiştik. Bu sözlere çok sayıda tepki geldi. Tepkilerin bir kısmını bilgilerinize sunuyoruz. Maillerini yayınlayamadığımız okurlarımızdan da özür diliyoruz.

Meyve veren ağaç taşlanır

Belki klasik olacak ama meyve veren ağaç taşlanır. Yaptıklarınız ortada. Kendini bilmez insanların toplumumuzda yer edinmeleri bizleri üzüyor. Bu kişiler sizlere de saldırıyorsa demek ki vahim bir toplum oluşmaktadır. Bizlerin sevgisi sizlere yeter. Başarılarınız kıskanılacak dereceye ulaşmıştır. Biz inanıyoruz; soy isminiz gibi yüreğiniz de sevgiyle dolu, kocamandır. Sevgi ve saygılarımızla,
Sevgi ordusu

Sayın Yavuz Kocaömer hakkında atıp tutanlar çok iyi bilsinler ki, arkasında onu seven koca bir ordu var. Sayın Yavuz Kocaömer’in de dediği gibi belli ki bir kuyruk acıları var. Engelli sorunları hakkında adeta sağır ve dilsiz olan bir Türkiye’de, Yavuz Kocaömer’in çabasından başka bu konularla ilgilenen başka birilerini göremiyorum. Buna maalesef devlet de dahil. Şu koca Türkiye’de bizi anlayan, maddi manevi her türlü desteği sağlayan, bize hayata tutunmayı, sevmeyi öğreten, yaşama sevincini aşılayan bir tanecik Yavuz ağabeyimiz var. Bu güzel insana çamur atacağınız yerde, yediğiniz haram lokmaların hesabını nasıl vereceğinizi düşünün. Seni çok seviyoruz YAVUZ KOCAÖMER…

S. A.
Sakarya Üniversitesi
Fen Edebiyat Fakültesi / Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü

Doğru yoldasınız 

Aslında böyle yorumlara pek de şaşırmıyorum. Yavuz ağabey gibi hem başarılı hem de bu kadar halk içinden olan birisinin kıskanılması gayet olağandır. Bu yorumlar ve seviyesiz ithamlar bir kere daha gösteriyor ki Yavuz ağabey gerçekten doğru yolda. Bizler de bu yolda sonuna kadar arkasındayız.

H. T.
Necmettin Erbakan Üniversitesi
Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi Tarih Bölümü

Deliliniz var mı?

Bir insanın arkasından atıp tutmak vicdansızlıktır. Bu iftirayı atan kişinin elinde delili olması gerekir. Eğer elinde delil varsa, iftira attığı kişiye sunması gerekir. Eğer siz art niyetli birinin istediği şeyi yapmazsanız, o kişinin arkanızdan böyle iddialarda bulunması normaldir. Çünkü sizden menfaat sağlayamamıştır ve bunun acısıyla o tür iddiaları sağda solda dile getirir. Ama o kişinin karşısına çıkıp bunları söyleyemez.

A. Y.
Kocaeli Üniversitesi
Fen Edebiyat Fakültesi / Tarih Bölümü

Özür dilesinler

Saygıdeğer başkanımız Sayın Yavuz Kocaömer Bey’e yapılan bu çirkin ve mesnetsiz iftirayı şiddetle kınıyoruz. Çünkü başkanımız bu dünyadaki en şefkatli insandır. Nasıl olur da başkanımız hakkında böyle çirkin bir ithamda bulunabilirler? Bu hatayı yapanların bir an önce başkanımızdan özür dilemelerini bekliyoruz.

M. A.
Erciyes Üniversitesi
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

Başkanım size inanıyoruz

İnsanlar gördükleri veya görmedikleri, bildikleri veya bilmedikleri hakkında özgürce konuşabilmektedirler. Vicdan meselesi haline gelebilecek bir söz söylediklerinde, vicdanlarına bakmadan konuşmuşlar. Demek ki bu söz söylenen tarafını üzmüştür. Ama her insan ne derse desin gerçek olan, araştırılarak veya sözün giden tarafıyla bizzat iletişim kurularak öğrenilebilir. Maalesef bizim insanımız iletişim kurmadan konuşmaktadır. Başkanımız, biz size ve doğruluğunuza içtenlikle inanıyoruz. İçinizi ferah tutmanızı temenni ederiz.

A. U. Ege Üniversitesi
Hemşirelik Fakültesi /Hemşirelik Bölümü

Üzülme dimdik dur

Yavuz ağabey, sen güzel kalbini sakın üzme. Ne söylerlerse söylesinler, sen her zamanki gibi dimdik dur. Dur ki, bu güzelliği bozamasınlar. Yavuz ağabey, biz sana inanıyoruz. Ağabeyin engelli olduğu için sen, biz engellilerin ve ailelerinin nasıl sıkıntılar çektiğini biliyorsun, anlıyorsun.

G. D. Dicle Üniversitesi
Beden Eğitimi Ve Spor Yüksekokulu / Antrenörlük Bölümü

Karalama projesi

Bu seviyesizliktir, alçakça yapılmış karalama projesidir. Yavuz Kocaömer’in samimiyetine inanmayanların, Yavuz Kocaömer’in dokunduğu hayatlarla 1-2 dakika konuşması yeterli olacaktır.

S. E. Çukurova Üniversitesi
Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Makine Mühendisliği
Bölümü