GÜN
SAAT
DAKİKA
SANİYE
WeThe15’E İKİ GÜNDE İKİ ÖDÜL
| Milliyet

WeThe15’E İKİ GÜNDE İKİ ÖDÜL

Dünyada 1.2 Milyar engellinin olduğu belirtiliyor. Bu da dünya nüfusunun yüzde 15’ine tekabül ediyor. Bu nedenle ‘Biz, Yüzde 15’ anlamına gelen ‘WeThe15’ kampanyası ayrımcılığa bir son vermeyi ve engelli bireylerin hayatlarını geliştirmeyi amaçlamaktadır.

Uluslararası Paralimpik Komitesi (IPC) ve Uluslararası Engelliler İttifakı (IDA) önderliğinde gerçekleştirilen ve dünyadaki 1,2 milyar engelli için değişimi güçlendirmeye yönelik bir hareket olan WeThe15, 29 Eylül Perşembe günü bir ödül daha alarak 48 saat içerisinde ikinci onur ödülünü almış oldu.

WeThe15, 2022 yılının Leaders Sports Awards’de (Spor Liderleri Ödülleri) Kapsayıcılık Ödülünü kazanmanın hemen ardından, İngiltere’nin başkenti Londra’da düzenlenen Creative Moment Awards’de de (Yaratıcı Anlar Ödülleri), Yılın En Yaratıcı Çeşitlilik ve Kapsayıcılık Kampanyası Ödülüne layık görüldü.

Tokyo 2020 Paralimpik Oyunları öncesinde başlatılan WeThe15, ayrımcılığı sona erdirmeyi ve bununla birlikte hem engellilerin yaşamlarını iyileştirmeyi hem de engelli bireylerin görünürlüğü, erişebilirliği, kapsayıcılığı ve haklarının eşitliği için dünya çapında bir kampanya yürütmeyi amaçlıyor.

WeThe15 kampanyası adına ödülü alan IPC’nin Marka ve İletişim’den Sorumlu Müdürü Craig Spence şunları söyledi: “48 saat içerisinde ikinci bir ödül kazanmak, WeThe15 lansmanında gösterilen başarının çarpıcı bir şekilde tanınmasının ve 20’ye yakın uluslararası kuruluşun olağanüstü ortak çabasının kanıtıdır.

WeThe15, değişime yön vermek adına bugüne kadar görülmüş en büyük uluslararası kuruluşlar koalisyonunu bir araya getirmekle kalmadı, aynı zamanda dünyanın önde gelen birçok reklam ve halkla ilişkiler ajansından da büyük destek aldı.

adam&eve DDB, FleishmanHillard, Porter Novelli ve Pentagram gibi şirketlerin stratejik ve yaratıcı dinamizmi sayesinde WeThe15, dünya çapında milyarlarca insanın dikkatini çekti ve dünya nüfusunun yüzde on beşlik oranına denk gelen 1,2 milyar insanın, engelli bireyler olduğu konusunda farkındalığı artırdı.

WeThe15’in 2. aşamasını hazırlarken odak noktamız, toplumumuzu daha iyiye taşımak anlamında yaratılan somut eylemlere farkındalık kazandırmak olacak.”

WeThe15, engellileri temsil eden kuruluşlar da dahil olmak üzere spor, insan hakları, politika, iş, sanat ve eğlence dünyasından uluslararası kuruluşların en büyük koalisyonunu bir araya getiriyor ve bu koalisyon önümüzdeki on yılda iyiye doğru bir değişim başlatmak için hükümetler, işletmeler ve toplumla birlikte çalışacak.

WeThe15’in lansman çalışmaları bugüne kadar Cannes Lions, European Excellence Awards (Avrupa Üstünlük Ödülleri), Sport Industry Awards (Spor Endüstri Ödülleri), Purpose Awards (Hedef Ödülleri) ve Clio Awards (Clio Ödülleri) dahil olmak üzere birçok uluslararası ödüle layık görüldü.