GÜN
SAAT
DAKİKA
SANİYE
| Milliyet

WWW.AJANSSPOR.COM

Daha önce bu sütunlarda belirttiğimiz gibi, ajansspor.com, bizdeki bilgilere göre, internet üzerinden engelli sporları ile ilgili en geniş ve gerçekçi yayınlar yapan bir site.

Geçtiğimiz günlerde, yine engellilerle ilgili spor haberlerini izlerken, Handan Biroğlu isimli sporcumuzdan bahsederken “Milli Takıma kadar yükselerek olimpiyat kotası için mücadele veriyor” diye bir haber çıktı. Bu haberin altında ise, Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nin ve Oyunları’nın amblemi yer alıyor. Burdan anladığımız da, ülkemizde birçok yerde olduğu gibi, Ajansspor editörlerinin de Paralimpik Oyunları’ndan pek haberi yok. Oysa Paralimpik Oyunları’nın kendine göre bir amblemi var.

Yine aynı sitedeki bir başka habere baktığımızda da, “Yalova’da yaşayan doğuştan zihinsel engelli, milli masa tenisi sporcusu Garip Olçaş gelecek yıl Brezilya’nın Rio de Janeiro kentinde yapılacak Paralimpik Oyunları’na katılıp, madalya kazanmayı hedefliyor” diye yazmışlar.

Demek ki doğruları bulmak, eğer ilgilenilirse çok zor değil.

Bir başka haberde, ülkemizin atıcılık konusundaki başarılı sporcularından, daha önce altın, gümüş, bronz madalya sahibi milli atıcımız Cevat Karagöl’den bahsederken, bu sporcumuz şöyle diyor: “Olimpiyat artık son nokta. Allah’ın yardımıyla Dünya birinciliği elde ettik. Daha önce iki kez olimpiyatlara katıldım. Şimdi bu üçüncü olacak. Tabii ki hedef üçüncüsünde şampiyonluğu yakalamak. Bakalım, çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Elimizden geleni yaparak hem ülkem hem de kendi kariyerim adına başarılı olmak istiyorum. Bunun için herkesin duasına ve desteğine ihtiyacım var.”

Yapma be sevgili kardeşim Cevat. Sen daha önce Paralimpik Oyunları’na katılmış, bu konuları çok iyi bilen bir sporcumuzsun. Olimpiyatlar nereden çıktı?

Artık her zaman söylediğimiz gibi, Federasyonlarımızın da bu konuda, sporcularımızla ilgili bir bilgilendirme ve eğitim çalışması yapmasına ihtiyaç var.