| Milliyet

YALANDAN KİM ÖLMÜŞ !

Daha önce bu sütunlarda belirttiğimiz üzere; Uluslararası Paralimpik Komitesi tarafından, Türkiye Milli Paralimpik Komitesi’nin aday gösterdiği Goalball Kadınlar Milli Takımımız ‘Yılın Takımı’ seçilmişti ve bunun ödülünü almaya Görme Engelliler Spor Federasyonu sporcusunu ya da bir-iki sporcusunu gönderemeyeceğini söyledi.

7 Ekim 2017’de, NTV Radyo’da Ayhan Aktaş’ın yaptığı programda, Görme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Hasan Sayyıdan, canlı yayında bu konu ile ilgili şunları söyledi: “Mayıs ayında Türkiye Milli Paralimpik Komitesi gizli kalmak kaydıyla bize Uluslararası Paralimpik Komitesi tarafından Bayan Goalball Milli Takımımızın, yılın takımı seçildiğini söylendi. Daha sonra bu ödülün Abu Dabi’de verileceğini söylendi. Sporcularımıza sorduk, hiçbiri katılmak istemediğini söyledi. Bunun üzerine, Türkiye Milli Paralimpik Komitesi’ne bir yönetim kurulu üyemizi oraya gönderebileceğimizi söyledik. ONLAR DA ‘TAMAM’ DEDİ.

”İşte yalan bu! Doğrusu: Hasan Bey’in Türkiye Milli Paralimpik Komitesi Genel Sekreteri İbrahim Gümüşdal’a yaptığı bu teklife Paralimpik Komitesi’nin cevabı: “Uluslararası Paralimpik Komitesi ancak bir sporcu ve refakatçisini kabul ediyor, dolayısıyla yönetimden birinin gelmesi mümkün değil.” Ama Hasan Sayyıdan’ın bazı konularda böyle işine geldiği gibi konuşması da bizlere çok yabancı değil.

Düşünebiliyormusunuz; Dünya’da ülkemizin Kadın Goalball Milli Takımı ‘Yılın Takımı’ seçilmiş ve oraya bir sporcu gönderememişiz. Neden? Efendim kargaşa varmış, peşinden 5-8 Eylüldeymiş bu tören , 15’inde Avrupa Şampiyonası varmış. Bu da yanlış! Oraya milli takımımızın kaptanı ya da bir sporcusu sadece 1 gün için gelecekti, o da 7 Eylül idi.

Buradan Hasan Sayyıdan’a bir tavsiye. Spor Genel Müdürlüğü’nde çeşitli kademelerde siz ve bazı arkadaşlarınız gidip ‘Yavuz Kocaömer’e inanmayın” gibi laflar ediyormuşsunuz. Nasıl siz sosyal medyada federasyon hakkında konuşanlara “Şunu yaparız, bunu yaparız, mahkemeye veririz” vs. diye web sitenizden bildiri yayınladınız, biz de size bu konularda çok dikkatli konuşmanızı tavsiye ederiz. Bu satırların yazarı elinde belge olmadan hiç kimseye herhangi bir suçu yüklemez. Bugüne kadar da böyle bir şey olmadı. Ama Hasan Bey isterseniz mahkeme ve hukuk yolları açık, bu satırların yazarını mahkemeye verebilirsiniz. O zaman biz de gelir, elimizdeki belgeleri açıklarız. 

7 Ekim 2017 – Ntv Radyo Ayhan Aktaş`la Engelsiz Programı