GÜN
SAAT
DAKİKA
SANİYE
YAŞARKEN ONORE EDİLMENİN GURURU
| Posta

YAŞARKEN ONORE EDİLMENİN GURURU

Haziran ayının ilk haftası (5-7 Haziran) benim için çok anlamlı günlere sahne oldu. Bundan dört yıl önce temeli atılan ‘Yavuz Kocaömer Masa Tenisi Türkiye Şampiyonası’nın 4’üncüsü İstanbul’da yapıldı. Daha önce de dile getirdiğim gibi, insanların yaşarken onore edilmesi prensibinin hayata geçtiği bir üç günü yaşadık Güngören Tozkoparan Spor Salonu’nda. Türkiye’nin dört bir yanından gelen özel çocuklarımız adıma düzenlenen şampiyonayı tam bir spor festivaline dönüştürdüler.

Yaşarken onore edilmenin gururu

Şampiyonada her zaman olduğu gibi mücadelenin yanı sıra dostluk, dayanışma, paylaşma gibi insanı insan yapan değerler ön plandaydı. Kazanmanın, kaybetmenin pek de önemli olmadığı, sporcuların, sporcu ailelerinin kucaklaştığı, hasret giderdiği dev bir buluşmaydı.

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu’nun (TÖSSFED), Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı (TESYEV) ve Türkiye Milli Paralimpik Komitesi’nin (TMPK) katkılarıyla düzenlediği şampiyona daha önce üç kez Antalya’da yapılmıştı.

Yaşarken onore edilmenin gururu

İki gün süren şampiyonada özel çocuklarımız 8-18 yaş ile 19 yaş ve üstü kategorilerinde mücadele etti.

İlk kez İstanbul’da gerçekleştirilen şampiyonanın açılış töreni de İstanbul Fatih Eram Özel Eğitim Meslek Okulu Folklor Ekibi’nin muhteşem gösterisiyle renkli anlara sahne olurken, benim için hazırlanan kısa film gösteriminde oldukça duygulandım ve yaşarken taltif edilmiş olmanın gururunu yaşadım. 81 ilimizden 400 özel sporcu, antrenör, idareci ve ailelerinin katılımı ile gerçekleşen şampiyonanın açılışına Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu (TÖSSFED) Başkanı Birol Aydın ve federasyonun çok değerli yönetim kurulu üyeleri; Sadettin Akçi, Efkan Korkmaz, Ensar Kurt, Osman Akdemir, Ömer Osman Yanık, Ebubekir Özcan, Ali İhsan Yıldırım, Bünyamin Kurt, İstanbul Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu ile TESYEV Genel Müdürü Berrin Altınöz katıldılar.

Birol Aydın: Özlemimiz sona erdi

Şampiyonada açılış konuşmasını gerçekleştiren TÖSSFED Başkanı Birol Aydın, “Özel sporcularımızın hayatın her alanında yanında olan, benim için de bir ağabeyden daha fazlası ‘Koca Yürekli İnsan’ Sayın Yavuz Kocaömer adına düzenlediğimiz Yavuz Kocaömer 4. Masa Tenisi Türkiye Şampiyonası’na Covid 19 nedeniyle bir süre ara vermek zorunda kalmıştık. Bugün tekrar buluştuk. Özlemimiz sona erdi. İnşallah hep birlikte sağlıklı ve mutlu günlerde şampiyonalarımızın devamı gelecektir” ifadelerini kullandı. Hacıcaferoğlu: Adına yakışır bir şampiyona İstanbul Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Prof. Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu da “Türkiye’nin en özel sporcularını adına yakışan bir şampiyonada İstanbul’da ağırlamaktan dolayı mutlu ve gururluyuz. Bu güzel şampiyonaya vesile olan ve her zaman engellilerin yanında yer alan ‘Koca Yürekli İnsan’ Sayın Yavuz Kocaömer ve Federasyon Başkanımız Birol Aydın’a teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Yaşarken onore edilmenin gururu

Türkiye’nin dört bir yanından şampiyonaya katılan çocuklarımızdan 35’i çeşitli kategorilerde dereceye girdi.

Berrin Altınöz: Zorlukları birlikte aşıyoruz

TESYEV Genel Müdürü Berrin Altınöz ise şunları söyledi: “Öncelikle sizlere Genel Başkanımız Sayın Yavuz Kocaömer’in sevgi ve özlemini iletiyorum. Etkinliğin sürdürülebilir bir hale gelmesi bizi çok mutlu ediyor. Sayın Yavuz Kocaömer’in de dediği gibi ‘Bir insanı yaşarken onore etmek o kadar özel bir duygu ki ve bunu yapan güzel insanlar burada. Sayın Başkan Birol Aydın’a, yönetim kuruluna ve kurullarda görev alan arkadaşlara teşekkür ederim.” Şampiyonanın ardından TÖSSFED Başkanı Sayın Birol Aydın’dan bir teşekkür mektubu aldım. Okuyunca oldukça duygulandım. Hayatımda aldığım en güzel mektuplardan biriydi. Bir vefalı dostun, spor adamının insan hayatında ne kadar önemli olduğunu bir kez daha görme imkanım oldu. Beni çok mutlu eden bu mektubu sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu içten satırların için çok teşekkür ederim, senin de yüreğine sağlık sevgili Birol Aydın.

YÜREĞİNE BİZLERİ SIĞDIRAN KOCA YÜREKLİ ADAM

Yaşamı varlıklarıyla renklendirip, vicdanlara hitap ederek yaşamanın güzelliğini ve önemini bizlere hatırlatan sessiz bir kitlenin konuşan dili, tutan eli, gören gözü, işiten kulağı olmak dünyanın en mutluluk verici olayı. Bizler Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu olarak, özel çocuklarımızın sporla hayata tutunması için, ülkemizin dört bir yanında, fedakar gönüllü yol arkadaşlarımızla çalışırken, yaptığı çalışmalar ile ülkemizde ve dünyada saygın bir yeri olan Sevgili Yavuz Kocaömer’i örnek alıp rehber edindik.

Tarih geçmişi anlatırken, yaptığı öncü hareketler ve davranışlarla bazı insanlar da tarihi oluşturup, tarihe not düşer. Sevgili Yavuz Kocaömer de bizler gibi sessiz bir kitlenin makus talihini değiştirecek, tarihe not düşecek eylemlere, davranışlara imza attı, atmaya devam ediyor. Hayatta iken bu mutluluğu yaşamak ve atılan bu adımların neticesine şahit olmak tarifi imkansız bir duygu. TESYEV ve Yavuz Kocaömer işbirliğinde yaptığımız çalışmalarla bir mucizenin gerçekleşmesine şahitlik etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Bu yıl 4’üncüsünü düzenlediğimiz Yavuz Kocaömer Masa Tenisi Türkiye Şampiyonası’nda ülkemizin dört bir yanından sporcu, antrenör ve sporcu aileleri bir araya geldi. Bu bir araya geliş mutluluğun tablosu olarak hafızalarda, yüreklerde ve tarihteki yerini aldı. Bizler TÖSSFED olarak, 81 ilde tüm özel bireyleri sporla hayata tutunma ve biz de varız demeleri için gayret gösterirken, bu çabamızda bizlerin yanında olup, bizlere rehber olan Sevgili Yavuz Kocaömer abimize ve TESYEV ve TMPK’ya yürekten teşekkür ederiz.

Organizasyonun gerçekleşmesine verdiği katkılar ve sporcularımızın mutluluğuna sebep olan bu davranışın tüm duyarlı kurum ve kişilere örnek olmasını temenni ediyoruz. Masa Tenisi Türkiye Şampiyonamızın gerçekleşmesindeki destek ve katkılarından dolayı sevgili Yavuz Kocaömer abimize en derin kalbi saygı ve sevgilerimle teşekkürlerimi sunuyorum. İyi ki varsın Yavuz Abi, iyi ki bizimlesin…