GÜN
SAAT
DAKİKA
SANİYE
| Milliyet

YAZMAYA DEVAM…

Geçtiğimiz yıl Goalball Erkek ve Kadın Milli Takımlarımız Avrupa Şampiyonu olarak, 2016 Rio Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’na katılma şansı elde ettiler.

Geçtiğimiz hafta, Bayanlar Goalball Milli Takım Teknik Direktörümüz Ali Tekçe, “Uluslararası Görme Engelliler Spor Federasyonu (IBSA) bizi OLİMPİYATLARDA favori ülkeler arasında gösteriyor. Büyük bir terslik olmazsa ilk üç arasında yer alabiliriz” dedi.

Daha sonra, takım kaptanı Buket Atalay, “Türkiye tarihinde bir takım, ilk kez iki yıl önceden olimpiyatlara gitmeyi garantiledi. Bu da Türk Milli Takımı. Olimpiyatlarda İstiklal Marşımızı okutmayı istiyoruz. Bunun için yoğun bir şekilde çalışıyoruz” dedi.

İyi güzel de Görme Engelli Goalball Milli Takımlarımız gerçekten OLİMPİYATLARA mı katılıyor? Bizim bildiğimiz, olimpiyatlarda görme engelliler yok. Görme, bedensel engelli ve özel sporcularımız Rio 2016 Paralimpik Oyunları’na katılıyor.

Kaç yıldır söyleyip yazıyoruz. Anlaşılan hâlâ derdimizi anlatamadık. Ancak, bir atasözümüz “Balık baştan kokar” demiştir.

Görme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Abdullah Çetin, her iki söyleminden birinde ‘Olimpiyatlar’ derse, o federasyona bağlı milli takım teknik direktörü ve milli takım kaptanıda ‘Olimpiyatlar’ diye konuşmaya devam eder.

Bakalım ne zaman öğreneceğiz? Her zaman yazdığımız, söylediğimiz gibi, sporumuzda sistem yok. Kurmak isteyenlere de kulak verilmiyor.